Atatürk İlköğretim Okulu Didim Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Didim Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Okulu Tanıtımı - Aydın Didim'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında

Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuz,1962-1963 Eğitim Öğretim yılında 3 derslik, 3 öğretmen ve 230 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır. O yıllarda Didim İlkokulu olan okulumuzun adı, 1987 yılında "Yenihisar İlkokulu" olarak değiştirilmiştir.

1981-1986-1991 yıllarında mevcut binalara ek bina ve derslikler ilave edilmiştir. Zorunlu İlköğretim Yasasının kabulünden sonra, okulumuzun ihtiyacı olan yeni binamız devlet tarafından yaptırılarak, 1998-1999 Eğitim Öğretim yılında dönemin Milli Eğitim Bakanı Hikmet ULUĞBAY tarafından, Atatürk İlköğretim Okulu adıyla hizmete açılmıştır.

Okulumuz; 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında ana bina ve 2 ek bina olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Şube sayısı 62 olan okulumuzda; 1 Müdür,1 Müdür Başyardımcısı,3 Müdür Yardımcısı,79 Öğretmen, 1741 öğrenci;1 Memur ve 1 hizmetli görev yapmaktadır. Ortalama sınıf mevcutları 29'dur.Okulumuzda ikili öğretim yapılmaktadır.

Okulumuz bünyesinde; tam donanımlı (Bilgisayar, internet) Anasınıfı bulunmaktadır. Binada; 2 derslik ve bir mutfak bulunmakta ve ikili öğretim (4 Şube) olarak faaliyet göstermektedir.

7 derslikli ek binamızda ise; Özel eğitim sınıfı (1), I. ve II. Sınıflar (7) bulunmaktadır. Ayrıca bu sınıflar hafta sonu kursları için de kullanılmaktadır.

I. Kademede 33 şube, II. Kademede ise 21 şube bulunmaktadır. Ayrıca, Standartlara uygun Dünya Bankası I.Faz grubuna dahil 2 tane Bilgi Teknolojisi Sınıfı, MLO standartlarına uygun, internet bağlantılı 2 tane Fen Bilgisi Laboratuarı, Çok Amaçlı Salon, Müzik Atölyesi, internet bağlantılı modern bir kütüphane, Resim Atölyesi, İş Atölyesi, Müdür Odası, 2 Müdür Yardımcıları Odası, Memur Odası, 2 Öğretmen Odası, Psikolojik Danışma Servisi, Spor Odası, Eğitim araçları odası, Veli görüşme odası, 4 Soyunma Odası, Arşiv, Kazan Dairesi, Trafo Odası, okul bahçesinde de iki oyun sahası bulunmaktadır.

Okulumuz; 2005 yılında İl çapında düzenlenen "Uygulamalı Çevre Eğitimi Proje Yarışmasında" İl İkinciliği, 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında İl çapında "Yılın Kaliteli Okulu-Kurumu" yarışmasında İl Üçüncüsü olmuştur. 2006-2007 ve 2007- 2008 Eğitim Öğretim yıllarında yapılan teftişler sonucunda Didim Eğitim Bölgesinde "En Başarılı Kurum" olarak seçilmiştir. 2008 yılında yapılan çalışmalar sonucunda ise "BEYAZ BAYRAK" ödülünü almaya hak kazanmıştır. Okulumuz 2006'dan bu yana "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" etkinlikleri kapsamında KKTC, Gürcistan ve Kırgızistan'dan gelen öğrenci gruplarına ev sahipliği yapmakta olup bunu bir gelenek olarak sürdürmektedir. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında İl çapında "Yılın En Kaliteli Kurumu" yarışmasında İl Üçüncüsü olmuştur. 2009 - 2010 Eğitim Öğretim yılında İl çapında "Yılın En Kaliteli Kurumu" yarışmasında İl İkincisi olmuştur.

2009 - 2010 Eğitim Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan(SBS) Seviye Belirleme Sınavında;
    6. Sınıf öğrencilerimizden Berker ÖZER,
    7. Sınıf öğrencilerimizden Güler Tuğçe TÜRKER tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye Birincisi olmuşlardır.

Atatürk İlköğretim Okulu Aydın Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Atatürk löo.Didim

Telefon Numarası: 2568112651

Faks Numarası: 2568112541

E-mail Adresi :423184@meb.k12.tr

Web Adresi: Atatürk İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş