Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Seferihisar İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Seferihisar İzmir konusu Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu İletişim

Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

OKUL MİSYONUMUZ : Atatürk İlköğretim Okulu olarak misyonumuz; toplumumuzun ve dünyanın gerçeklerine uygun, ülke kültürümüzle donanmış, hayat atıldığında ülkemizin kalkınmasında faydalı olacak, milli değerlerine sahip, sağlıklı nesiller yetiştirmek.

OKUL VİZYONUMUZ : Atatürk İlköğretim Okulu olarak vizyonumuz; uluslar arası ve ulusal gelişmeleri takip eden, Milli Eğitim Mevzuatına bağlı, öğrencilerine ve çevresine rehberlik edebilen ve en az ilçemizdeki ve ülkemizdeki ilköğretim okullarına eşdeğer eğitim verebilen olmaktır.

ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK İLKELERİMİZ : 1.) Öğrencilerimize bilgi yükleme değil, araştırmaya ve bilgiyi bulmaya özen gösteren eğitim-öğretim sunmak, 2.) Öğretmen-veli-öğrenci iletişimini geliştirerek; sadece öğretim değil eğitim yanı ağır basan, öğrenci merkezli eğitimi hayata geçirmek, araştıran, sorgulayan öğrenciler yetiştirmek, 3.) Ülkesini seven, üretecek, hakkını arayacak bir nesil yetiştirmek, 4.) Öğretmeni, öğrencisi ile aranan, istenen okul olmayı başarmak. 5.) Öğrencilerimizin öğrenmeyi sevmesi, aktif hale gelmesi ve öğrenmekten zevk alması için gerekli koşulları sağlamak. 6.) Okulumuzun adına yakışır, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çevresine ve kendisine saygılı, hayatta başarılı olabilecek bir gençlik yetiştirmek.

EĞİTİM-ÖĞRETİM STRATEJİK AMAÇ 1: Eğitim-öğretim faaliyetlerinde ilçe genelinde okul olarak en iyi başarıyı yakalamak. HEDEF 1.1: Öğrenci durumlarını görüşmek, öğrencinin yaşantılarından haberdar olmak için, veli toplantılarını arttırmak. HEDEF 1.2: Öğrencilerimizin eksiklerini kapatmak amacıyla yetiştirici kurslar açmak. HEDEF 1.3: Öğrencilerimizin sosyal faaliyetlere katılımını arttırmak. HEDEF 1.4: Okulumuzda deneme sınavları yaparak öğrencilerimizin eksiklerini saptamak. HEDEF 1.5: Rehberlik servisince öğrencilerimizle bireysel görüşmeler yaparak, bu konuda destek olması. STRATEJİK AMAÇ 2: Erkek velilerimizin veli toplantılarına katılım oranını arttırmak. HEDEF 2.1: 2007-2008 eğitim-öğretim yılı başında her sınıf düzeyinde en az bir erkek veli temsilcisi belirlemek. HEDEF 2.2: 2007-2008 eğitim-öğretim yılı boyunca her sınıf için dönem başı en az iki toplantı yapmak. HEDEF 2.3: Veli toplantılarına katılımı sağlamak için velilerimize davetiyeler göndermek. HEDEF 2.4: Erkek velilerimize, veli toplantılarına katılımlarıyla çocuklarının eğitim-öğretim yaşantılarına ne gibi katkılarda bulunacaklarını anlatan broşürler dağıtmak. HEDEF 2.5: Bu broşürleri okulumuz web sayfasında yayımlanmasını sağlamak. STRATEJİK AMAÇ 3: Okul iç ve dış paydaşları tarafından bilgi teknoloji sınıfı imkanlarının arttırılmasını sağlamak. HEDEF 3.1: 2007-2008 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar çok yetersiz olan bilgi teknoloji sınıfının yenilenmesi için gerekli yazışmaların yapılması. HEDEF 3.2: Okulda bilgisayar sayısını arttırmak ve yenilenmesini sağlamak için dış paydaşlarla görüşmeler yapılarak, bu konuda destek aramak. HEDEF 3.3: Okul bilgi teknoloji sınıfının iç ve dış paydaşlar tarafından okul saatleri içerisinde kullanımını sağlamak. HEDEF 3.4: Bilgisayarın sağlıklı ve bilinçli kullanılması için, iç ve dış paydaşlara bilgilendirici broşürler hazırlayıp dağıtmak. HEDEF 3.5: Bilgi broşürlerinin okul web sitesinde yayımlanması. STRATEJİK AMAÇ 4: Okulda eğitim-öğretim ortamının etkili ve verimli olması için gereken sınıf disiplinini sağlamak. HEDEF 4.1: Okul ve sınıf kurallarını hatırlatıcı bilgileri içeren broşür ve afişlerin öğrencilerin rahatlıkla görebilecekleri yerlere asılması. HEDEF 4.2: Öğrenci disiplin yönetmeliği hakkında tüm öğrencilerin eğitim seminerinden geçirilecektir. HEDEF 4.3: Veli toplantıları yapılarak bu konuda velilerimize bilgi verilecek, destek alınacaktır. HEDEF 4.4: Her ay için örnek sınıf tespiti yapılarak ödüllendirilecektir. HEDEF 4.5: Bu konuda problem yaratan öğrencilerle rehberlik servisi görüşme yapılarak gerekli destek verilecek.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Seferihisar
    Okulun Telefonu: 232 743 57 48
    Okulun Faksı: 232 743 58 98
    Okulun Adresi: CAMİKEBİR MAH. ŞEHİT GENERAL TEMEL CİNGÖZ CAD.41 SOKAK NO: 1
    Okulun Web Adresi: SEFERİHİSAR ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
    Okulun E-Posta Adresi: 586077@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Celal TETİK
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok