Atatürk İlköğretim Okulu Beylikova Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Beylikova Eskişehir konusu Atatürk İlköğretim Okulu Beylikova Eskişehir

Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Misyonumuz
    Biz okul olarak öncelikle toplumlara yön veren lider ,topluma örnek teşkil edebilecek nitelikli insanları yetişirmektir. ayrıca

Öğrencilerimizi, bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının yaratıldığı ortamlarda, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, sosyal sorumlulukları gelişmiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış mutlu bireyler olarak yetiştirmeyi ilke olarak benimsemekteyiz

VİZYONUMUZ
    1. Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Herkes, (Öğretmen–Öğrenci–Yönetici– Veliler) insan yaşamının sürekli bir öğrenme – yenilenme ve gelişme süreci içinde geçtiğini bilsin.

2. Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. Bizlere inansın, destek olsun.

3. Okulumuzda, hem öğretmenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.

4. Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasınlar ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

5. Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

6. Okul ortamında ve her yerde, herkes “kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmama” ilkesine uysun.

7. Bilgiye ulaşan, ulaştığı bilgileri kullanan, kullandığı bilgilerle yeni bilgiler üreten öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olsun ve bunu çevrelerine yaysın.

8. Bilgi teknolojisini kullanmak öğretmen ve öğrencilerimiz için geçerli amaç olsun.

9. 8.sınıftan mezun öğrencilerimizin hepsi bir ortaöğretim kurumuna girsin, mezun olsun, yüksek öğrenimini tamamlayarak hayata atılsın ve başarılı olsun.

PERSONEL BİLGİLERİ
    Müdür Yardımcısı 1
    Öğretmen 12
    Memur -
    Yardımcı Hizmetli 2

ŞUBE ve ÖĞRENCİ SAYILARI
    Şube Sayısı 10
    Öğrenci Sayısı 243

BİNA BİLGİLERİ
    Derslik Sayısı 10
    Atölye ve İşlik Sayısı -
    Fen Laboratuarı 1