Atatürk İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir konusu Atatürk İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Okulumuzun fiziki gelişimini tamamlayarak; öğrencisiyle birlikte çevresini de etkileyen, teknolojik alandaki gelişmelerden en iyi şekilde yararlanan, görerek, yaşayarak öğrenme ilkesini hayata geçirmiş 21. yüzyıla yaraşır öğretmen-öğrenci ve velisiyle bütünleşmiş, nitelikli ve örnek bir okul toplumu yaratmaktır.

Okulumuz TKY anlayışını benimser.
    Okul öğrencilerini merkez alan eğitim anlayışını benimsemek. Başarının arttırılması için tüm teknolojik gelişmeleri takip etmek, bunları uygulamak. Veli, okul, öğrenci ve çevre ile daima ilişki içinde olmak. Kurumun fiziki ve ders araç gereçlerini çağdaş eğitimin gereğine göre güncellemek. İnsan haklarına saygılı ve o hakkın korunması için okul olarak demokratik kültürün, gerek öğrenci gerekse toplum bazında oluşmasını sağlamak. Girdisini aldığı çevrenin ihtiyaçlarını dikkate alan bir yaklaşım.

Hedefimiz, anaokulu yaşlarından başlayarak, ilköğretimin bütün kademelerinde sağladığımız eğitimle, güçlü bir kimliğe sahip, başarıyı hedefleyen, yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen, toplum tarafından takdir edilen, dünya vatandaşı niteliklerine sahip olan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ahlaklı gençler yetiştirmektir. Üstlendiğimiz eğitim öğretim görevini yerine getirirken, Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutmak, Öğrencilerimizin aile, toplum ve vatanlarına bağlı, çok çalışmaya hazır, ahlaklı, özgüven ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişebilmeleri için sıcak bir ortam sağlamak, Eğitime, öğretime göre öncelik vermek, Disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirerek bilginin sınırsızlığını hissettirmek, Öğrencilerimizin dünya vatandaşı olarak yetişmelerini sağlamak için farklı kültür öğelerinin ve yabancı dillerin küçük yaşlarda benimsenmesini sağlamak, Öğrenciler, okul idaresi, öğretmen ve veliler arasında sıcak ve yapıcı bir diyalog geliştirmek, Ders dışı etkinliklere katılımı sağlayarak ve yaygınlaştırarak, birlikte aynı hedefe doğru çalışıp üreten sosyal bireyler yetiştirmek, Öğrencilerimize yardımseverlik ve sosyal sorumluluk ilkelerini aşılamak için okul içi ve dışında etkinliklere katılmak, Ulusal bayram ve anma günlerinde anlamlı etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin kültür varlıklarına sahip çıkmalarını sağlamak, önde gelen hedeflerimizdendir.

Atatürk İlköğretim Okulu Tarihçesi

İki ayrı binadan oluşan okulumuz, önceleri bağımsız ilkokul ve ortaokul iken, daha sonra birleştirilerek ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür.

I.Kademe binamız Ayvalık eşrafından hayırsever insan işadamı Fahrettin ERGENÇ tarafından yaptırılarak 1985-1986 yılında eğitim ve öğretime başlamış ve okulumuzun adı Atatürk İlkokulu olarak belirlenmiştir.

II. Kademe binamız Kayseri eşrafından hayırsever insan işadamı H.Mustafa KARAKİMSELİ tarafından devletimizinde katkılarıyla 1987-1988 yılında eğitim ve öğretime başlamış okulun adı Mustafa Karakimseli Ortaokulu olarak belirlenmiştir.

1990-1991 eğitim öğretim yılı başına kadar ayrı iki okul olarak eğitimini sürdüren okulumuz, İlköğretim Genel Müdürlüğünün 10 Eylül 1990 tarih ve 81536 sayılı emirlerince birleştirilerek ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. Okulun ismi Mustafa Karakimseli İlköğretim Okulu olarak belirlenmiştir. Daha sonra Balıkesir Valiliğinin 09 Kasım 1990 tarih ve 20852 sayılı yazılarıyla okulumuzun adı Atatürk İlköğretim Okulu olarak belirlenmiştir.

Okulumuzda 2009/2010 Öğretim Yılı itibariyle 3 yönetici ve 53 öğretmen ile birlikte 1200 öğrenci öğrenim görmekte ve ikili eğitim uygulamaktadır.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: Atatürk İlköğretim Okulu
    Adresi: ALİ ÇETİNKAYA MAH. ONURSAL CAD.
    Telefon Numarası: 266 331 11 46
    Faks Numarası: 266 331 17 74
    E-mail Adresi: -
    Web Adresi: Atatürk İlköğretim Okulu

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Ağustos 2015

Bu Sayfayı Paylaş