Atatürk İlköğretim Okulu Şavşat Artvin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Şavşat Artvin konusu Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Artvin Şavşat'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri

OKULUMUZ

OKULUN TARİHÇESİ

Artvin iline bağlı Şavşat ilçemizde ilk defa 1918 yılında Söğütlü Mahallesinde ilkokul açılmış olup, o tarihlerde ülkemizin savaş yılları olduğundan yine aynı yılda kapanmıştır.1921 yılında yani üç yıl sonra tekrar açılmıştır.Bilahare 1961 yılında ilkokul bugünkü yerine taşınmıştır.
    İlçemizde ortaokul ise 1951 yılında halk desteği ile yapılmış olup eğitim-öğretime 200 öğrenci ile Şavşat Ortaokulu adı altında başlamıştır.Zamanla binada çatlaklar meydana gelmiş, bilahare 1987 yılında sökülerek, 1988 yılından itibaren şimdiki binasına kavuşmuştur.1989 yılında Şavşat Ortaokulunun adı altında başlamıştır.1989 yılında Şavşat Ortaokulunun adı Şavşat Vahdettin Yıldız Ortaokulu olarak değiştirilmiş olup 1997 yılında Atatürk İlköğretim Okulu olmuştur.
    Okulumuzdan mezun olup ülkemize büyük hizmetler vermiş siyasi ve bürokrat büyüklerimiz mevcuttur.
    Okulumuzda eğitim-öğretim faaliyetleri Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda Türk Milli Eğitimin gösterdiği amaçlar ışığında milli birlik ve beraberlik içinde sürmektedir.

1- BİNA DURUMU :

Okulumuz üç ayrı binadan oluşmaktadır. Okulumuzda 2 Okul Öncesi sınıfı, 21 İlköğretim 1- 5 . sınıflara ait sınıf, 3 Türkçe ,3 Matematik,3 Yabancı Dil , 2 Sosyal Bilgiler , 1 Fen ve Teknoloji ,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 1 Müzik , 1 Görsel Sanatlar derslerine ait derslikler mevcuttur. Ayrıca 1 Fen ve Teknoloji Laboratuvarı , 1 Bilişim Teknolojileri sınıfı , 1 Teknoloji ve Tasarım atölyesi bulunmaktadır. Sınıflarımız teknik açıdan tam donanımlıdır.

Okulumuzun idari ve diğer bölümleri ise; 1 Müdür odası, 2 Müdür Yardımcıları odası,1Rehberlik Hizmetleri odası , 1 öğretmenler odası , 1 Spor odası, 1 Memur odası, 1 Hizmetli odası ,1 kantin, 1 Harita odası , 2 malzeme odası ve 1 spor salonundan oluşmaktadır. Okulumuz fiziki yapı olarak eğitim ve öğretim için yeterlidir.

2-LOJMAN DURUMU :

Okulumuza ait 3 katlı 6 daireli öğretmen lojmanı mevcuttur.

MİSYON-VİZYON-İLKELER

Biz... Ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerimize eğitim ve öğretim imkanı sağlamak, onların bilgili, becerikli, kendine güvenen, kendini ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, tarihini bilen, maddi ve manevi değerlerine saygılı, değişen ve gelişen dünyayı takip eden,uyum sağlayan ve değişimin parçası olan nesiller yetiştirmek için varız.

Çalışmalarında;

o Atatürk ilke ve inkılâplarından ödün vermez.
    o Bilim, kültür ve sanat sevgisini uluslar arası düzeyde gerçekleştirmeyi hedef alır.
    o Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, akılcı, katılımcı, eleştirel ve evrensel düşünebilen, kendini ifade edebilen, toplumun değer yargılarını benimseyen bireyler yetiştirmektir.
    o Ulusal ve evrensel beklentilere cevap verebilecek yeterlikte, kendi kültürünü benimsemiş, hedeflerini belirleyebilen, çevresine karşı duyarlı ve çalışkan bireyler yetiştirmektir.
    o
    o

* Atatürkçü düşüncenin ısşığında, çağdaş yaşamın gerektirdiği teknolojiden yararlanarak, bireysel gelişim özelliklerini göz ardı etmeden, kendini her platformda ifade edebilen,

* Ata’nın izinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini bilen, görev ve sorumluluklarının farkında, yaratıcı, araştıran, bilimsel düşünen, Türkçemizi ve en az bir yabancı dili güzel kullanan, yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donanmış bireyler yetiştirmektir
    *
    *
    * Atatürk İlköğretim Okulunu; yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerimizle güç birliği oluşturarak; çevre bilincine sahip, toplumsal sorunlara duyarlı, insiyatif kullanabilen gençler yetiştiren, sosyal ve kültürel etkinliklere katılan, araştıran, okuyan ve ömür boyu öğrenmeyi ilke edinen, üniversiteye her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren iyi ve güçlü birokul haline getirmek.

Atatürk İlköğretim Okulu Artvin Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: CUMHURIYET CAD. ŞAVŞAT-ARTVIN

Telefon Numarası: 4665171146

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : 676134@meb.k12.tr

www.savsatataturkioo.meb.k12.tr

Web Adresi: Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş