Ataköy İlköğretim Okulu Karacasu Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ataköy İlköğretim Okulu Karacasu Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Ataköy İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Karacasu'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ataköy İlköğretim Okulu Resimleri - Ataköy İlköğretim Okulu Hakkında

Ataköy ilkögretim okulu 1948 yılında, o zamanki adıyla Damdere İlkokulu olarak hizmete girmiştir. Köyde 1979-1980 Öğretim yılında Orta Okul açılmıştır.

Eskiden mezralar halinde dağınık olan köy 1970 li yıllarda planlı bir şekilde toplanmış ve 1981 yılında Ulu Önder Atatürk’ün 100. Doğum yılı sebebiyle O’nun anısına Ataköy olarak adi değiştirilmiştir.

1997 yılında İlkokul ve Ortaokul birleştirilerek ilköğretim okuluna dönüştürülmesi için muhtar İsmail YÖRÜK, İlkokul müdürü Mehmet Ali DEDEOLUK ve Ortaokul Müdiresi Nalan YAĞCI’nin çalışmaları ile okul, ilkögretim okulu olarak onay almış ve ayni yıl, Sekiz Yıllık Temel Eğitim Kanunu çıkması nedeniyle, Ataköy İlkögretim Okulu olarak faaliyetini sürdürmeye devam etmiştir.1997 yılına kadar ilkokulumuz 947, ortaokulumuz 141, 1997 den bu güne kadar ilkögretim okulumuz 162 öğrenci mezun etti. Mezun olan öğrencilerimizin bir bölümü ilçede bulunan orta öğretim kurumlarına devam etmekte ve bunların çoğunluğunu kız öğrencilerimizin oluşturması da sevindiricidir.

2009-2010 Öğretim yılını 91 erkek, 89 kız öğrenci, 12 anasınıfı öğrencisi, kadrolu 5 sınıf ve 8 branş öğretmeni ile sürdürmektedir. I. ve II. kademe binalarının birbirinden ayrı oluşu ve fiziki şartların yetersizliği eğitimi istenilen düzeye çıkarılmasında engel teşkil etmektedir. 2009-2010 eğitim öğretim yılı kadrosu:

1 Okul müdürü, 1 sözleşmeli ve 4 kadrolu sınıf öğretmeni, 1 Matematik, 1 Türkçe, 1 İngilizce, 1 Beden Eğitimi, 1 Teknoloji Tasarım, 1 Sosyal Bilgiler ve 1 Fen ve Teknoloji, 1 ana sınıfı öğretmeni olmak üzere 14 öğretmenden oluşmaktadır.

Vizyonumuz
    Türk milli egitiminin amaçlari isiginda, ülkemizi çagdas uygarlik düzeyinin üzerine çikarmayi hedefleyen, ruhen ve bedenen gelismis, çevreye örnek olan, verimli gayretli nitelikli saygin degisimin dinamigini kavramis ve yeni durumlara kolayca uyum saglayabilen, hatta degisimin önderligini yapabilecek kapasitede gençler yetistirmektir.
    Ataköy İlköğretim Okulu OGYE

MISYONUMUZ
    Ataköy ilkögretimi olarak; okulumuza gelen bütün ögrencileri, Atatürk ilke ve inkilaplarina bagli gelisim ve degisime açik üretken akilci hosgörülü insan haklarina saygili, bilgiye ulasabilen, anadili olan Türkçe’ yi dogru ve etkin bir sekilde kullanan, ilkögretim seviyesinde yabanci dil kullanabilen özgüven sorumluluk ve yorumlama gücüne sahip suurlu ve bilinçli bireyler yetistirmektir.
    Ataköy Ýlköğretim Okulu OGYE
    Ataköy İlköğretim Okulu Aydın Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ataköy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ataköy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ataköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ataköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ATAKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Ataköy

Telefon Numarası: 2564477139

Faks Numarası: 2564477139

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Ataköy İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş