Astroloji tekniği

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Astroloji tekniği konusu [​IMG]
    Astroloji Nedir?

Astroloji hemen hemen insanlık tarihi kadar eski bir kehanet sistemidir. Her ne kadar son yüzyılda genel Astroloji anlayışı biraz değişmiş ve Astroloji´ye bilimsel bir görünüş verilmeye çalışılmışsa da Astroloji temelinde bir kehanet, gelecekten haber verme sistemidir. Geniş anlamdaysa Astroloji insanın evren ve kozmik güçlerle olan ilişkilerini inceleyen, başarı ve başarısızlık oranlarını, hangi konularda şanslı, hangilerinde şanssız olduğunu anlamaya çalışan, hangi dönemlerde ne gibi kozmik etkiler altında kalarak, nelere uygun olduğunu araştıran bir sanattır. Astroloji sanatı, Güneş sistemimizdeki gezegenlerin, uydumuz olan Ay´ın, Güneşin, Güneş sistemimizin çevresinde bulunan takım yıldızlar´ın ya da başka bir ifadeyle burçların içindeki haraketlerini ve birbirleriyle olan ilişkilerini inceleyerek çalışan bir sistemdir.

"ASTROLOJİ GERÇEKTEN CİDDİ VE BİLİMSEL BİR İŞTİR, NE BİR HOBİDİR, NE DE FALCILIK, AMA FALCILARIN ASTROLOJİ´Yİ KULLANMASINI NASIL ENGELLEYECEĞİZ ?" 20. yüzyıldan bir politikacı..

Son yılların en önemli tutkularından birisi veya kitlesel histeri örneği nedir, diye bir soru sorarsanız, yüz cevabın yarısından fazlası Astroloji olacaktır. Neden bu tutku? İnsanlar niçin Astroloji´ye bu kadar ilgi gösteriyorlar? Bu tutkunun temelinde, sadece geleceği öğrenme iç güdüsü mü var yoksa yaşadığımız dönemin ezici koşulları mı bizleri çizgi dışı inançlara itiyor? En önemlisi de, acaba Astroloji gerçekten fal olarak tanımlanmalı mı? Bu bölüm astroloji hakkında bir fikir edinmek içindir, ciddi olarak astroloji öğrenmek isterseniz tabii ki, bu size yeterli olamaz. Özet olarak amacımız, Sizi astrolog yapmak değil, Kendinize göre yorumlar yapabilmenizi sağlamak ve şayet isterseniz nasıl astrolog olabileceğinizi anlatmaktır. Yazımız, astroloji´ye yeni başlamış olanlar için ya da astroloji´nin yardımıyla gerek kendisini gerek çevresini daha iyi tanımak isteyenler için hazırlanmış pratik bir çalışmadır. Nasıl astrolog olunur?
    Astroloji Nasıl Astrolog olabilirsiniz?

Eğer Astrolog olmak istiyorsanız ya da Astroloji´yi daha ciddi incelemek istiyorsanız bilmelisiniz ki, İnsan birkaç kitap okuyarak Astrolog olamaz veya merak edip birşeyler duyup öğrenerek astroloji anlaşılamaz. Öte yandan hiç bir kitap yol göstermekten başka bir şey veremez. İnsanı Astrolog yapan, yılların verdiği tecrübe ve bol bol Horoskop yorumu yaparak kendi görüşlerini geliştirmesidir ama bunun yanında muhakkak önemli kaynaklar izlenmeli, bilinmeli, anlaşılmış olunmalı ve gelişmeler izlenmelidir. Yabancı bir dilin okuma düzeyinde iyi bilinmesi de çok yararlıdır. Ama herşeye rağmen sonuçta önemli olan kimin ne dediği değil, sizin gösterilen noktalardan ve size sunulan tecrübelerden yola çıkarak neler üreteceğinizdir. Şimdi bir düşünün. Ben, Araba kullanmak hakkında dünyanın bütün dillerinde yazılmış olan kitapları okusam, hepsini ezbere bilsem, araba yarışları hakkındaki gerek belgesel gerek drama bütün filmleri yüzlerce defa seyretsem. Buna karşılık herhangi bir sürücü kursundan iki ay önce ehliyet almış ve bütün direksiyon tecrübesi toplam olarak otuz saati geçmeyen birisi olsam. Benim sürücülüğüme ne derece güvenirsiniz. Uzun ve riskli bir yolda benim kullandığım arabaya binermisiniz? Tabii ki, araba kullanmak hakkında bir tek kitap okumamış bir taksi şöförü benden kat kat iyi bir sürücüdür. İşte Astroloji de böyledir. İki tane kitap okuyup, Astrolojik hesaplamaları öğrenmekle Astrolog olamazsınız. Elinizden geldiğince pratik tecrübeler yapmalı ve özellikle ilk zamanlarda hata yapıp, gülünç duruma düşmekten kesinlikle korkmamalısınız. Herkes başlangıçta hata yapar fakat bundan çekinmeyip, üzerine giderseniz bir gün aniden Horoskopların sizinle konuştuklarını farkedebilirsiniz. Yukardaki sözlerim yüzünden Astroloji ya da herhangi bir konuda kitap okumanın ve bilgi edinmenin karşısında olduğumu da düşünmeyin. Öyle olsaydı şu anda bu yazıyı okuyor olamazdınız çünkü hiç bir zaman yazılmazdı. Bol bol okuyun fakat kendinizden bir şeyler geliştirmeden kendinizi Astrolog sanmayın; Üstat Aziz Nesin´in, sinemaya da aktarılan bir romanı vardır. "Zübük". Kitabın bir diğer ismi de "Kağnı Gölgesindeki İt" tir. Aziz Nesin, kitabını aslında bir ata sözü olması gerekecek kadar güzel olan şu deyişle başlatır. "İt, kağnı gölgesinde yürürmüş de, kendi gölgesi zannedermiş". Yurdumuzda her konuda türemiş olan bir çok kağnı gölgesindeki it vardır. Özellikle Astroloji gibi yeni yeni tanınan, insanların tam olarak bilmediği, insanlara yıllarca "Sen Koç burcusun, Venüs´ün de İkizler´de, sana çifter çifter Koç gibi kısmetler var" şeklinde yorumlarla anlatılan konular bazı kimselerin kağnı gölgesindeki bit olmalarına çok uygundur. İki üç yıllık tecrübe ve amatör yaklaşımlar sizi kağnı gölgesindeki it olmaktan ileriye geçirmez. [​IMG]
    Burç Nedir?

Dünyamızdan bakıldığı zaman çevremizde milyonlarca yıldızın olduğu görülür. Bu yıldızların yaptığı çeşitli kümelenmelere takım yıldızlar ya da Astroloji´deki genel ifadeyle Burçlar ismi verilir. Uzayda bir çok burç ya da takım yıldız vardır fakat bizi Astrolojik açıdan bunların sadece oniki tanesi ilgilendirir. Bu oniki burca Zodyak kuşağı ismi verilir. Bilindiği gibi dünyamız uzayda devamlı olarak hareket halindedir ve Güneşin çevresinde döner. Dünyanın bu dönüşünden dolayı, gene dünyadan bakıldığı zaman Güneş, uzayda ilerliyormuş gibi görünür. Bundan dolayı bu kitapta devamlı olarak Güneş´in ilerlemesinden ve hareketinden bahsedilecektir. Aslında hareket eden Güneş değil, dünya olmasına rağmen bu önemli değildir. Güneş´in üç türlü hareketi vardır. Birincisi, Dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesinden meydana gelir. Bu dönüş gece ve gündüzü meydana getirir. Dünyanın kendi eksenindeki dönüşü yüzünden Güneş her yirmidört saatte bir çevremizde bir tur atarmış gibi gelir. Güneş´in İkinci hareketi, Dünyanın, Güneş´in çevresindeki dönüşünden kaynaklanır. Dünyanın bu haraketi de yılları meydana getirir. Bu hareketten dolayı Güneş, uzayda, yaklaşık olarak günde bir derece ilerlermiş gibi görünür. Bilindiği gibi bir daire 360 dereceden meydana gelir. Dünyanın Güneş çevresindeki dönüşünden dolayı Güneş birinci gün sıfır derecede görünüyorsa, ikinci gün birinci derecede, üçüncü gün ikinci derecede görünür ve böylece bir yıl içinde 360 dereceyi tamamlar. Güneş´in bu hareketi sırasında içinden geçtiği ya da geçermiş gibi göründüğü takım yıldızların ya da burçların sayısı onikidir. Çevremizdeki bu oniki burca Zodyak denildiği yukarda belirtilmişti. Zodyak´taki oniki burç ise Astroloji´yi meydana getiren Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Arslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarıdır. Bir insanın doğumu sırasında Güneş hangi burçtaysa, insanın o burçtan olduğu kabul edilir. Güneşin üçüncü hareketiyse, Dünyanın, eksenindeki, mevsimleri meydana getiren kafa sallamasıyla ilgilidir ki, bu da Güneş´in kuzey ve Güney´e doğru alçalıp yükselmesine sebep olur. Bu hareketin Astrolojiyle olan ilişkisini daha sonra inceleyeceğiz. Astroloji´de burçların her biri 30 derece kabul edilir. Aslında bu burçların bazıları 30 dereceden uzun, bazıları daha kısa olabilir fakat Astrolojik yorumlar açısından bir şey farketmez. Mesela İkizler burcunun özellikleri ve kişiye verdiği karakter yorumlanırken gerçekte İkizler Burcu değil, Güneş´in, Astronomik olarak İkizler burcunda olduğu zaman değil, Zodyağın 60 ile 89. dereceleri arasında bulunduğu sırada verdiği etkiler yorumlanmaktadır. Özet olarak ´Ben Yay Burcuyum´demek aslında ´Ben 240 derece ile 269 derece arası doğumluyum´ demektir. Kabul etmelisinizki, böyle bir anlatım pratik olmaktan ziyade saçma sapan bir söz yığını, anlatması ve anlaşılması zor bir şeydir. Bu yüzden Astrolojideki burç isimleri gerçek takım yıldızları değil, Zodyağın belli bölümlerini ifade etmek için kullanılan isimlerdir.

Yıldızlar
    Astroloji´nin temelini meydana getiren faktörler Burçlar ve Güneş olmakla birlikte Astroloji´nin bütünü Gezegenler ve Ay´dan meydana gelir. Bu Gök cisimlerini toplu olarak isimlendirmek zordur. Gezegenler denildiği takdirde Güneş ve Ay gezegen değildir. Bazı Astrologlar toplu olarak bütün gök cisimlerine birden ´Yıldızlar´ derler ki, bu cahilce bir ifade olmaktdır. Astrolojideki tek gerçek yıldız Güneş´tir. Mesela Venüs bir yıldız değil, bir gezegendir. Ayrıca Astroloji´de genel olarak Güneş, Ay ve gezegenler incelenmekle birlikte Ay Düğümü ismi verilen hayali bir gök cismi ve dönem dönem de ´Sabit Yıldızlar´ ismi verilen gerçek yıldızlar incelenir. Kısaca her Astrolojik cisme yıldız demek uygun değildir. Bazı Astrologlar Güneş ve Ay´a, çok fazla ışık verdikleri için ´Işıklar´ ismini verirler. Bu Kitapta, Güneş ve Ay için yer yer Işıklar deyimi kullanılmakla birlikte Astrolojik cisimlerden genel olarak ´Gezegenler´ şeklinde bahsedilmektedir. Yıldız ismi ise sadece Sabit Yıldızları anlatmak için kullanılmıştır. Bu sabit yıldızların büyük bir kısmı da bildiğimiz oniki burcun ya da takım yıldızın parçalarıdır. Astrolojik değeri olan, sekiz gezegen, Işıklar yani Güneş, Ay ve Ay Düğümü ismi verilen nokta ile toplam onbir gök cismi vardır.
    Semboller
    Astroloji Astrolojik Semboller

Bütün gök cisimlerinin ve burçların birer sembolü vardır. Astrolojik haritalar ve yazılımlarda bu semboller geniş ölçüde kullanılır ve Astroloji´yi ciddi ve hatta yarı ciddi olarak incelemek isteyen bir kimsenin bu sembolleri ezbere bilmesi gereklidir.

Horoskoplar ve Bilgisayar programları...

Horoskop, Astrolojik amaçla hesaplanıp, çizilen gök haritalarına verilen isimdir. Kısaca gök haritası ya da kişinin doğum anına göre çıkartıldığı için ´Doğum Haritası´da denilebilir. Ancak Horoskop sadece insan doğumuyla ilgili olarak değil de Astrolojik Fal (Horary Astroloji) ya da dünya olayları Politik Astroloji ya da (Mundane Astroloji) amaçlarıyla da çizilebildiği için doğum haritası ismi pek uygun bir ifade olmaz. Burada söz konusu olan İnsan ve doğumla ilgili Astroloji olduğu için devamlı olarak doğum yeri ve doğum saati ifadeleri kullanılmaktadır. Horoskop çıkartmak için kişinin doğum yılı, doğduğu ay, ayın kaçında doğduğu, Saat kaçta doğduğu ve nerede doğduğu gibi bilgiler gereklidir. Doğum yeri önemlidir çünkü Horoskop, dünyanın, doğumun olduğu noktasındaki görüş açısına göre çizilen bir gök haritasıdır. Dolayısıyla dünyanın kuzey veya güneyinde, bulunulan noktaya göre, aynı gün ve saatte görünen gök farklıdır. Bir Horoskopta Yükselen Burç dediğimiz, tam doğu ufkunda bulunan burç ve derece, Gök ortası yada MC (Medium Coeli) denilen tepe noktası, Oniki burcun sıralanışı, ´Ev´ ismi verilen oniki bölüm, Işıklar ve gezegenlerin bulundukları noktalar ve birbirlerine yaptıkları açılar gösterilir. Horoskop´un, Astronomik gök haritalarından en büyük farkı dünyanın, doğumun olduğu noktasını merkez olarak alması ve Güneş´i dünyanın çevresindeymiş gibi göstermesidir. Bununla beraber son yıllarda Güneş merkezli Astrolojik haritalar da kullanılmaktadır. Bunlara Heliocentric Haritalar denilirken, alışılmış yer merkezli horoskoplara Geocentric ismi verilir.

Bilgisayar Programları

Bugün ucuz yada pahalı her tip bilgisayar için yazılmış Astroloji programları vardır. Bilgisayarla Astroloji iki şekilde yapılabilir. Bilgisayara haritaları yada Astrolojik terminolojiye göre Horoskopları hesaplatıp, çizdirebilirsiniz. Bu Bilgisayarın en iyi kullanılma şeklidir. İkinci şekilse, yorumları da bilgisayara yaptırmaktır. Bu da programı yazan ve bilgileri giren kimseye göre sonuç verir. Bu şekilde belli bir yere kadar yorum yapılabilir fakat hiç bir zaman tecrübeli bir Astroloğun yorumu kadar mükemmel olamaz. Astroloji bir bilim değil, bir sanattır, ustalık tecrübe ve sezgi söz konusu olan bir iştir. Astroloji sezgilerin önemli rol oynadığı bir sanat değil de, iddia edildiği gibi bir bilim olsaydı bilgisayarların insandan daha mükemmel yorum yapmamaları için hiç bir sebep kalmazdı. Kısacası bilgisayar yorumu bir yere kadardır. Çabuk, ucuz ve genel bir çalışma isteyenleri tatmin edebilir. Ötesi yine size ve yeteneklerinize bağlıdır. Astrolojinin perde arkası
    [​IMG]Bu bölümde, Astroloji´nin perde arkasını ve yararlılığını gözden geçirip, sizleri doğruya götürmek istiyorum. Gerek İngiltere´de, gerekse de ABD´de Astroloji´nin ulaştığı yere baktığımızda, pek farklı bir görünüm yok gibi. Britanya Astroloji Locası´nın, Londra Astrolojik Araştırmalar Fakültesi´nin ve AFA "Amerikan Astroloji Federasyonu" gibi kuruluşları inceledikten sonra kesinlikle söyleyebilirim ki, Astroloji klasik fal anlayışının dışında tutulmalıdır. Çünkü Astroloji çeşitli tanımlarla ancak bir yorum sanatı, bilimsel bir yöntem veya istatistiksel bir tahmin metodu olabilir. Ve burada astroloğa sezgi yeteneği de gerekir, en azından bir politikacıda, bir köşe yazarında, sporcuda ve de bir hukukçuda olduğu kadar. Sözü edilen tüm mesleklerde ve diğerlerinde tahmin sanatı ve yeteneği ile ya da gözlem ve vizyon senteziyle gelecekte olabilecekler için ihtimal hesapları yapılabilir. Bir general, savaşa başlamadan evvel savaş alanını, kendi ordusunun ve düşman ordusunun durum ve konumunu, bunlara ek olarak da, jeolojik, psikolojik ve meteorolojik bilgileri değerlendirerek, savaşın nasıl cereyan edeceğini ve ne şekilde sonuçlanacağını tahmin eder, topladığı verilerin sonuçlarını değerlendirirken de tek bir ölçütü vardır; Sezgi.. Aynı şeyi bir politikacı, bir spor yazarı, bir gelecekçi veya bir sosyal bilimci de yapabilir ve yapmaktadır da.

İşte gerçek bir astroloğun, bilgi toplama ve değerlendirme ortamı gökyüzü, dünya ve üzerindeki canlılardır ve astroloji, bunun için kendi çocuğunu yani Astronomi´yi kullanır. Dünyanın en ciddi ansiklopedilerinden biri olan "International Encyclopedia" da Astroloji´den şöyle söz edilir ; "Astroloji, Güneş´in, Ay´ın, ve gezegenlerin dünyadaki herşeye, bu arada da insana olan etkilerini incelemektir. Dünya olayları arasındaki matematik ilişki ve dönemsellik gözönüne alındığında, Astroloji Güneş Sistemi´ndeki cisimlerin durumlarına bağlı olarak yaşandığının gözlemleme tecrübesine ve bilgilerine dayanmaktadır. Tıpkı, bunun gibi insanların yaşamlarındaki olaylar da, gök cisimlerinin değişen ilişkilerinin, doğum anındaki pozisyonlarıyla karşılaştırılmasına göre şekillenir. Bunlar matematiksel olarak, dakik biçimde hesaplanabilmekte, hem çevrenin, hem de kalıtımın etkisiyle farklılaşmaktadır.."

"New International Encyclopedia" ya göre ise Astroloji ve fal ayrımı şöyledir; "..iyi astrologların tahminlerinin sanıldığı gibi rasgele atıp tutturmak olmadığını, sağlam bilimsel yani astronomik saptamalara, gözlemlenen örneklere ve düzenlenmiş yorum kurallarına dayandığını belirtmek gerekir. Ayrıca Astroloji´nin gelecekteki olayları mutlaka bilme iddiasında bulunmadığı, yanlızca tüm diğer şartlar eşit olduğu takdirde olayların nasıl bir yön alacağına işaret etmekle yetindiği de unutulmamalıdır." Gezegenler
    Astroloji Satürn Benim adım Satürn; Ben ilkim, Eğer gezegenler dünyanın yükseğindeyse, Benim doğam kuru ve de soğuk, Çalışmalarım, işlerim türlü türlü, Koç ve Kova´da, Zarar veririm, tüm gücümle, Denizde ve karada, gece ve gündüz, Terazi´nin yükseldiği anlarda, Ama Koç´da gücüm azalır, Otuz yıl boyunca habis ve kötü, Aynı burca yeniden geldiğimde, Çocuklarımın ahlaki bozuk, kuru ve yaşlı, Kıskanç, yıpratıcı, yorucu ve soğuk, Koyu gözlü, sert derili, az tüylü, Ayağı topal, şekilsiz, ahlakı kötü, Özellikleri hep kuluçkada, soluk, Sık sık hapislerde olan, sinsi, Ölümü ve üzüntüde yaşamayı yöneten, Küfür ve incinme veya dertli borçlar, Daima yakınında ve özgürlüğü vermiyor, Satürn´ün çocukları hep onları gözlüyor.

Jüpiter Büyük Jüpiter benim adım, İkinci gezegen, ünüm çok büyük, Ilık, nemli ve içten sıcak, Doğam gereği zarar veremem, İki burca sahibim, evlerim orada, Yay ve Balıklar´da altın parıltılar, Ararlar ve orada gösterirler, dua ederim, Çok iyi olsun diye, size gelen herşey, Yengeç´de yükselirim, Koç geldiğinde zayıflarken, Geçtiğim yol oniki burcun yolu, Yolculuk oniki yılda tamamlanır, Sakin, mutlu, iffetli yaşamlar, Dinç, kudretli ama sevgiler sadece eşler için, Talihli tebessümler, bilgelik dolu, İyi yolda, iyi giyimli, arınmış, Onların sanatı güzel, estetik dolu, Güzel ağızlı, yüzüne hakim, Denizciler, yargıçlar ve hukukçular, Çok Çalışan öğretmenler, bilgeler, Eğer eğilim içindeyseler bütün iyiliklere, Eğer Jüpiter´in çocukları oradaysa.

Mars Ben üçüncü gezegenim; Mars, Öç alıcı ve yıldızlara öfkeli, Nefret dolu, sıcak ve kuru, Gücüm büyüleyici ve büyütücü, Dileyene cevap veririm, Savaş ve hastalıkta güçlenirim, Evlerim Akrep´te ve Koç´da, Nerede bir anlaşmazlık, ben oradayım, Koç´da gücümü iyice arttırırım, Yengeç´de gücümü yitirir ve ölürüm, Oniki burç çevremde yolculuk yapar, Bir yıl içinde, bazen de iki, Gerçek doğumum, savaşırken çocukken de, Cinayet, uğraş ve öldürmekle güçlenirim, Öfkeli, kibirli, gururlu, kızgın ve savaşçı, Yalancıların, hırsızların övünmeleri yükselir, Yangınlar, hileler, soygunlar ve ateş, Onların kavgaları, sonuç ne olursa olsun, İnce dişler, küçük çene, uzun ve ince, Sert ve parlak bir deri, Kaptanlar, silahşörler ve doktorlar, Kanun adamları, savaşçı krallar, Hepsi benim çocuklarımdır, Onlarla beraber ateş ve kan oynarım.

Güneş (Sol) "Benim adım Sol; ben Güneş´im, Orta bir yıldız, ilerleyen, Hayır sahibi, sıcak ve kuru, Doğal yapım ve ışınlarım göğü doldurur, Evim Aslan evidir, saltanat oradadır, Parlak ışığım mükemmel ve iyileştiricidir, Bir panayır ışığı gibi, parlak ve etkili, Yaşlı ve antik Satürn´ün soğuğuna karşı, Koç´un yönetiminde ve saltanatında, Ama onun hizmetinde azalır ve güçsüzleşirim, Yıldızlar benim yolumda ilerler, Üçyüz altmışbeş gün boyunca. Asil ve şanslıyım ben, Tüm Çocuklarım gibi, İyi bir ışıkları ve saçları vardır, bedenleri ışıklı, Dudakları kırmızı, beyinleri paylaşıcı, Mutlu, güçlü, sağlıklı doğmuş ve iyi, Umutlu, arp ve violo sesleri arasında, şarkı söylerler, Sabahları dua ederler, Öğleden sonra ise gülerler ve oynarlar, Onlar güreşirler, kılıçlarıyla döğüşürler, Büyük engelleri aşarlar, Ve büyüklere hizmet ederler, Tüm yargılarda iyi şansları vardır.

Venüs Ben Venüs´üm, yukardaki beşinci gezegen, Dünya ve ben aşk ışığıyım, Nemli ve soğuğum, saatim gelince, Kendimi güçlü hissederim, gücümden sakınılır, Boğa ve Terazi´de olduğum zamanlarda, Coşku, neşe ve özlem dolarım, Ve tabii Mars beni korkutmadığında, Soğukta, ıslak Balık beni mutlu eder, yükseltir, Başağın işareti gücümü öldürür, Bir yıl ve bir gün içinde, Burçlar zarif ve nazik olduklarında, Parlak ve güçlü sevgiler, aşk dolu, Çocuklarım mutludurlar dünyada, Zengin ya da fakir evlenirler, Hiçbiri karşılaştırılamaz, emin olabilirsiniz, Flütler, borazanlar, arplar ve lutalar, Orglar, tümü birden çalarlar, Söylerler ve dans ederler, Sevgilerini kucaklarlar, öperler, kur yaparlar, Müziğin sesini işittiklerinde sevinir, mutlu olurlar, Ağızları buluşur, yüzleri parlar, Muhteşem vücutları kavrulur şehvetle, Onların çocukları tatlılara bulanmış aşkı bulurlar.

Merkür Ben Merkür´üm, nazik ve yumuşak, Altıncı gezegen, rüzgarlar yukardan gelirken, Diğer yıldızlar ılınırken ben sıcaktım, Ben soğukken onlar yoktular, İkizler ve Başak iyiyken, Ve onların evleri benim hesabımdayken, Daha akıllı ve becerikli olurum, Jüpiter beni büyülemediğinde, Ben çok iyiyim, Başak´tayken, Ama Balıklar uzaktayken, Bütün burçlar yolumdayken, Üçyüz, dört ve otuz günde, Çocuklarım sadık ve kalıcıdır, Rüyalarda şehvetli, ustalık ve hünerle, Bu onlar için katı ve uzun bir yolculuk, Bu yolda acaip yeni bilgiler ödül olacaktır, Yüzleri dolu, solgun ve yuvarlak, Bedenleri beyaz, uzuvları sessiz, Saatleri (zamanı) ve organları çok iyi. Mükemmel bir şair, yazıcı ama huzursuz, Çok akıllı ve de iyi bir ressam, Zeka doludur onlar, çok çalışırlar, Ama yardım istendiğinde vermezler.

Ay Ben Ay´ım, yedi numaralı gezegen, Ay, göklere en yakın yıldızdır, Soğuk ve ıslak, gücüm ilerlerken, Herşeyin üstünde, değişken ve dönüşücü, Yengeç benim konak yerim ve panayırım, Eğer onu yükselir görürseniz, Eğer Jüpiter bana bakarsa, Bunda kötülük yoktur, göreceksiniz, Yükselirim o noktada, Akrep´deyken, düşerim korkarak, Yıldızlar sıçrar ve çevrelerken, Yirmiyedi günde, gelir bu dönem, Gökler benim gitmeme neden olunca, Güçlü bir çekim şimdi azalır, hızlanır, yavaşlar, Yarı vahşi, güçlü ve kutsanmamış, Eğer o öncü değilse, ki o Ay´ın çocuğu, Yüzü yuvarlak ve kahverengi gözlü, Zalim, kibirli ve bilge değil, Kolay öfkelenir, çabuk sakinleşir, Tembel, kıskanç ve altına meraklı, Öğütücü, kuş avcısı, ehlileşmemiş, Eğer senin balığın yüzüyorsa ve karadaysa, Ay´ın çocuğu hata yapmayacaktır.

Bu Sayfayı Paylaş