Aslanlı İlköğretim Okulu Mersin Erdemli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Aslanlı İlköğretim Okulu Mersin Erdemli konusu Erdemli Aslanlı İlköğretim Okulu Hakkında - Aslanlı İlköğretim Okulu Tanıtım - Aslanlı İlköğretim Okulu Resimleri - Aslanlı İlköğretim Okulu İletişim

ASLANLI İLKÖĞRETİM OKULU'NUN MİSYONU

Günümüz eğitim - öğretimin temel amacı öğrencilere bilgi aktarmak yerine bilgiye ulaşma yetisini öğrencilere kazandırmaktır. Yakın bir zamana kadar eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimiz öğrencilerine bilgi vermek içinbüyük bir uğraş vermekteydi. artık öğrencileri gelişen teknoloji alanındaki baş döndürücü gelişmeninde yardımı ile öğrencilerimize etkili bir biçimde bilgiye ulaşmayı ve araştırma yapmaya yönlendirmek,bu amaçlı kazanımları öğrencilere kazandırmak bizim en büyük gayemizdir.

Öğretemen merkezli eğitimden öğrenci merkezli eğitime yönelmiş,öğretmenin dersin işlenişinde bir gözlemci bir rehber öğretmen gibi öğrencileri yönlendirerek derslerin işlenmesinde yardıcı olmaktan öte gitmeyen bir ders işleme yöntemini seçmiş bir kadro ile eğitim öğretim sürecine devam etmek,

Genç bir kadro ile gerek gelişmeye açık ,eğitim öğreteimde ki değişiklikleri takip eden arkadaş ortamında bunları yorumlayarak okulumuzda vereimliliği daha da artırmak için gayret gösteremek,

Öğrencilere saygı anlamındaki davranışları anlatmaktan,onlara saygıyı göstererek doğru davranışı gerek öğretmenler gerekse öğretmen öğrenci ilişkilerinde örnek olmanın dah etkili olduğunu kabul etmiş öğretmenlerle ülkeye faydalı bireyler yetiştirmeyi amaçlamak,

Ülkemizde bir çok farklı kültürel grupların ve farklı düşüncede insanların olduğunu kabul ederek bu farklılıkların ülkemize zenginlik kattığı gerçeğini öğrencilere işaret etmeyi benimseyerek farklılıklara daha hoş görülü bireyler olmalarını anlatarak hayata hazırlamak bizim en büyük misyonumuzdur.

İletişim

Okul Müdürü : İsmail ÇİFTÇİ
    Okul Telefonu : 0 324 533 41 51
    Okul Elektronik Adresi :
    aslanli@erdemli-meb.gov.tr
    OKUL ADRESI : Aslanlı Köyü,Erdemli,Mersin

Okulumuz hakkında daga faza bilgi için
    Tıklayın

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş