Aslan yıldızlarıyla kükredi

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aslan yıldızlarıyla kükredi konusu Aslan özellikle yabancı yıldızlarının attığı gollerle ilk yarıda rakiplerini dize getirirken, Arda ve Servet de onlara katkı sağladı. Yabancılar 38 golün 29’unu attı.

Galatasaray ilk yarıya kötü başlamasına rağmen ilerleyen haftalarda yıldızlarının sazı eline almasıyla coştu. Denizlispor'u yenerek ikinci yarıya başlamasına rağmen Kayseri'de puan kaybedip, ardından kendi evinde ilk yarının tek puan kaybını 0-0'lık Antalya beraberliği ile yaşayan G.Saray'da eleştiriler de had safhaya çıkmıştı.

Ancak daha sonra sahasındaki maçlarda rakiplerini devirmeyi başaran Cim-Bom deplasman sorununu ise bir türlü aşamadı. Sarı- Kırmızılılar, ilk 6 deplasman maçında sadece Kocaelispor'u yenebilen Sarı-Kırmızılılar son 2 dış saha mücadelesinde ise rakiplerine 3 atmayı başardılar.

YERLİLERİN KRALI ARDA

İlk yarıdaki bu zorlu maratonda Aslan'ın en büyük kozu ise yabancı golcüleri oldu. Geçen sezon yerlilerin sırtında yürüyen Aslan bu sezon yabancılardan yüksek bir verim elde etmeyi başardı. Aslan'ın ilk yarıda bulduğu 38 golden 29'una yabancılar imza atarken yerliler sadece 9 gol kaydetti. Yabancılar Avrupa'da da çok kritik gollerle takımlarının başarısında rol oynadılar.

Kewell, Oliympiakos'a karşı elde edilen tek gollü galibiyette sahne alırken, Baros da Hertha Berlin'e karşı deplasmanda kazanılan maçın kahramanı oldu. Yerli oyuncuların attığı 9 golün 4'ünde Arda'nın 2'sinde ise savunma oyuncusu Servet'in bulunması dikkat çekici bir başka özellik oldu.

LİNCOLN'E ÖVGÜ

Geçen sezon Galatasaray'da bekleneni veremeyen ve en çok eleştirilen oyuncuların başında gelen Lincoln, bu sezon baştacı ediliyor. Sezona, Denizlispor'a gol atarak başlayan Lincoln ardından da müthiş bir çıkış yakaladı. Brezilyalı oyuncu ilk yarıda ligde 7 gol kaydederken tam 11 asiste de imza attı. Lincoln'ün Avrupa'daki gol sayısı 1'de kalırken 5 asist yapması ise önemli bir başarıydı. Lincoln sadece attığı gollerle değil estetik hareketleriyle de hem izleyenlere zevk verdi, hem de sahadaki rakiplerinin direncini kırmayı başardı.

BAŞKAN HEP DESTEK VERDİ

Brezilyalı oyuncuya yönelen eleştirilere her zaman karşı duran Başkan Adnan Polat, Lincoln'ün bu formundan en çok mutlu olan kişilerin başında geliyor. Başkan yardımcılığı yaptığı dönemde de Lincoln'ün kalitesinden ve iyi niyetinden kuşku duymadığını söyleyen Polat, "Lincoln her zaman aldığı paranın karşılığını vermek istediğini söyledi. Sakat numarası yapıyor diyenlere karşı ben ona inandım ve güvendim. Beni üzmedi. Bundan sonra da G.Saray’a çok önemli katkılar yapmaya devam edecek. Buna inanıyorum" dedi.

Bu Sayfayı Paylaş