Aslı Yılmaz (Aslı Yılmaz Kimdir? - Aslı Yılmaz Hakkında)

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 30 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aslı Yılmaz (Aslı Yılmaz Kimdir? - Aslı Yılmaz Hakkında) konusu [​IMG]

Adı Soyadı : Aslı YILMAZ
    Doğum Tarihi : 01 - 01 - 1975
    Doğum Yeri : Ankara
    Eğitim : İ.Ü Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

Work-shop: -Science of Action, London, 1998 National Theatre, "Oklahoma" provalarında (Yön. Trevor Nunn) gözlemcilik İngilizce: İnternational Teaching & Training Centre (Bournemouth) 1997; The Instıtute of Hampsted Garden Suburb (Londra); 1997-98

İŞ DENEYİMİ Tiyatro Oyunculuğu: Konservatuvar Öncesi: İst. Devlet Opera ve Balesinde ve İst. Devlet Tiyatrosu'nda Yaklaşık 45 oyunda çeşitli fol ve figürasyon; 1985-1992
    Konservatuvar Dönemi:Birinci derece rol aldığı; "Bir Çift Kanat"(Yön.Yıldız Kenter) "Vişne Bahçesi" (Yön.Mehmet Birkiye) "Kaç Baba Kaç" (Yön.Haldun Dormen) "Bugün Git Yarın Gel" (Yön.Haldun Dormen) ... toplam 7 oyun 1992-1996
    Tiyatro Eğitmenliği: Görsel Sanatlar Tiyatro Okulu; (Dev.Kons.Blm:Bşk.Suat Özturna Yönetimindeki özel konservatuvar); oyunculuk dersleri 1998-1999 Diksiyon Eğitmenliği: Özel Ata Lisesi, 1996-97 Öğretim yılı Etkili Konuşma: Anadolu Hayat Sigortacılık Eğitim Semineri, 1999 Özel Dersler (çeşitli meslek mensuplarına...)
    TV Oyunculuğu: "Bizim Sınıf" ve "Öncüler Çocuk Kulübü) (TRT İst. TV, 1987-89) adlı Çocuk ve gençlik dizilerinde birinci derecede rol (toplam 60 bölüm) Film Seslendirme: Konservatuvar öncesi, Çeşitli (1985-92)
    Radyo Çalışması: TRT, "Radyo Tiyatrosu" (Yön.Engin Uludağ) GENÇ RADYO (Yapım.Osman Ataman)
    Program sunuculuğu TV çalışması: "Gündem" (günlük aktüel haber ve söyleşi programı, Kanal-E) 1998 Sunucu\ Derleyici "Karne" (Gençlik Programı; Yön: Milliyet Gz.Eğitim Şefi Abbas Güçlü Kanal D, 1996-1997); Haber araştırma, metin yazımı ve röportaj spikerliği

Oynadığı Diziler :

Aşk Kapıyı Çalınca
    Hayat Türküsü
    Köprü
    Maki
    Kısa Devre

Bu Sayfayı Paylaş