AS-Ya Site Yönetim 1.0 İndir

'A-B' forumunda Siraç tarafından 12 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

AS-Ya Site Yönetim 1.0 İndir konusu AS-Ya Site Yönetim 1.0

Tanıtım:
    AS-Ya Site Yönetim, site yöneticilerinin daire sakinlerine ait ödemelerini takibe yönelik bir programdır. Program, tek kullanıcılı olup kurulum gerektirmez. Site Yöneticileri! Defter hesabına paydos! Kim hangi parayı ödedi/ödemedi bilgisi, bir kaç tık ötenizde...

Program dört ekrandan oluşur.

1-Daire sakini bilgileri giriş

Programı kullanmaya ilk başladığımızda bu ekrandan daire sakinlerimize ait bilgileri girmekteyiz.
    (+) tuşu ile adı soyadından başlayarak, blok, daire no, mesleği, eposta adresi, ev sahibi mi, kiracı mı olduğu ve varsa özel notunuzu girdikten sonra az evvel tıkladığınız (+) tuşu ile aynı sıradaki tuşu ile kayıt işlemini kaydedebilirsiniz. (Kaydetme, silme, düzeltme sistemi tüm programda yukarı da anlatıldığı gibidir.)
    Daha sonra `faks ve telefon(lar)` bölümünden kişiye ait istediğiniz kadar telefon numarası girebilirsiniz.
    Kişinin devreden borçları bölümünde ise programı kullanmaya başladığınız gün, kişinin mevcut borçlarını kalem kalem kaydedebilirsiniz. Bu bölümü sadece ilk kayıtta kullanmanız, programın doğru çalışması açısından önemlidir.

Borç Kalemleri

Aidat
    Asansör
    Genel Gider
    Genel Onarım
    Çatı Onarım
    TV Gideri
    Elektrik
    Su
    Geçmiş Borç Ödeme
    Kapıcı
    Diğer

Ayrıca `ara` kutusu ile önceden kaydettiğiniz bir daire sakinini bulabilir, `yazdır` düğmesi ile de daire sakinleri listesini yazıcınızdan çıkartabilirsiniz.

2-Hareket (yapılan işlem) giriş

Bu ekranda 'işlemi yapılacak kişiyi seçiniz' bölümündeki yön düğmeleri ile işlem yaptıracağınız daire sakinimizi bulduktan sonra her zamanki kayıt metodumuzla yapılan işleme dair 'işlem türü, işlem tarihi, miktar' gibi bilgileri girebilir, işlemi kişinin borcundan düşebilir, ya da 'düşme işlemi hatalı olmuşsa' borcuna ekleyebilirsiniz. Bu işlemler, programın çalışmasının mihenk noktaları olduğu için dikkatli kullanılmalıdır.

3-Kişi bazlı rapor

`Kişi bazlı rapor` ekranının kriterler bölümünde raporunu almak istediğiniz daire sakinini seçip tarih aralığını (program otomatik olarak son 1 haftalık periyodu seçer) dilediğinizce belirledikten sonra ( göster ) tuşuna basarak o tarih aralığında kişinin bütün işlemlerini kalem kalem görebilir, ( yazdır ) tuşu ile bu liste ve raporu yazdırabilirsiniz. ( Temizle ) tuşu ise kafa karışıklığına yol açmamak adına ekranı yeni bir rapor için temizler.

4-Hareket bazlı rapor

`Hareket bazlı rapor` ekranının kriterler bölümünde raporunu almak istediğiniz işlem türünü seçip tarih aralığını (program otomatik olarak son 1 haftalık periyodu seçer) dilediğinizce belirledikten sonra ( göster ) tuşuna basarak o tarih aralığında seçtiğiniz işlem türünde ÖDEYENLER ve ÖDEMEYENLER'i görebilirsiniz. Ayrıca o tarih periyodunda o işlem türünde size yapılmış toplam ödemeyi de gözlemleyebilirsiniz. Bu iki listeyi, ayrı ayrı yazdırabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:
    # Program kurulum gerektirmez, herhangi bir klasöre açıp kullanabilirsiniz.
    # İlk kullanım şifresi altı adet sıfırdır. Bunu değiştirebilirsiniz.

Sürüm : 1.0

Boyut : 2.18 Mb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

Üretici Firma : AS-Ya Alper Şirvan Yazılım

AS-Ya Site Yönetim 1.0

Bu Sayfayı Paylaş