Artvin - Merkez - Artvin Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Artvin - Merkez - Artvin Anadolu Lisesi konusu Artvin - Merkez - Artvin Anadolu Lisesi

Okulumuz 1989-1990 Eğitim Öğretim yılında Artvin Lisesi bünyesinde öğretime açılmıştır, daha sonra şimdiki Yeni Mahalle İlköğretim Okulunda Eğitim Öğretime Devam etmiştir.
    1995 Aralık ayında şu an ki mevcut binasına taşınmıştır.
    01/09/1989 - 04/11/1989 tarihleri arasında kurucu müdür olarak Zafer AYIK görev yapmıştır. 04/11/1989 tarihinde okul müdürlüğüne Haşmet TURAN asaleten atanmıştır. Haşmet TURAN Muş Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanması nedeni ile 03/07/2000 tarihinde ayrılmış ve okul müdür başyardımcısı Azmi AKBAŞ 24/07/2000 tarihinde 22/10/2003 tarihine kadar okul Müdürlüğünü vekaleten yürütmüştür.
    22/10/2003 Tarihinde halen görev yapmakta olan Orhan AKSAKAL okul müdürlüğüne asaleten atanmıştır.

Vizyonumuz

● Toplumun, eğitim düzeyini ve böylece yaşam kalitesini yükseltmek amacı ile eğitim ve öğretimi en üst düzeyde, ilmi teknikleri kullanarak sunmak.
    ● Öğrencileri; duymaya, düşünmeye, özellikle araştırmaya yöneltmek, yeni bilgi ve uygulamaları geliştirip desteklemek.
    ● Arkadaşlık ilişkilerini, insan sevgisini geliştirmek, sorumluluk alabilecek ‘Ben’i yaratmak ve yaşatmaktır.

Misyonumuz

● Eğitimde mükemmellik
    ● Seçkin öğretmen kadrosu ile öğrenci-veli memnuniyeti ve mutluluğu,
    ● Tarihi doğal örgüsü ile ülkemizde seçkin ve örnek bir eğitim kurumu olmaktır.

Değerlerimiz

● Sevgi, ● Saygı, ● Hoşgörü, ● Başarma İnancı, ● Geleceği Yönlendirme, ● Sorumluluk ve paylaşım, ● Ben yerine biz diyebilme, ● Öğrenci merkezli okul olmak.

Yeni Mah. 19 Mayıs Cad. Akın Çıkmazı Sk. ARTVİN
    Merkez
    Artvin
    Türkiye
    Posta Kodu

Telefon: 0 466 212 1102
    Fax: 0 466 212 1188

Bu Sayfayı Paylaş