"Artık futbol oynayacak zeminimiz yok"

'Trabzonspor' forumunda YıLMaZ tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. YıLMaZ

YıLMaZ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Artık futbol oynayacak zeminimiz yok" konusu [SIZE=+0][/SIZE]"Artık futbol oynayacak zeminimiz yok"

[SIZE=+0][/SIZE]Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Orduspor'la oynadıkları maçta oynanan futboldan memnun olmadığını ancak bunda saha şartlarının da çok olumsuz etkisinin olduğunu söyledi.
    Güneş, maçı kazanıp üst tura çıkmak istediklerini ve bunu başardıklarını belirterek, "Dün itibariyle yağan kar ve bu karın ısrarla temizleme isteği, sahayı bitirdi. Sahanın bitmesi bir tarafa futbol da bitti. Seyirci de bundan rahatsız oldu. Orduspor sahaya bizden daha iyi uyum sağladı. Sivasspor maçının yorgunluğunun üzerine saha zemininin kötülüğü binince kötü bir performans ortaya koyduk. Oyuncuları eleştirmek istemiyorum çünkü saha kötüydü. Kendimi eleştiriyorum keşke böyle kötü bir saha bulup orada çalışsaydık" diye konuştu.

Güneş, Futbol Federasyonu'nun ısrarla maçı Galatasaray maçıyla aynı saatte oynatmak istediğini belirterek, "Ülkemizde herkese şüpheyle bakıyoruz. Kulüplere de şüpheyle bakıyoruz. Galatasaray maçıyla aynı anda oynatılmak istendi. Onlara göre doğru olan buydu. Bu planlama hatasıdır bana göre. Birilerini eleştirmek istemiyorum, ama futbolun kalitesini yok ettik. Bu kadar yatırım yaptıktan sonra bu zeminde futbol oynamaya çalışmak çok kötü.

Artık futbol oynayabileceğimiz bir saha zeminimiz yok. Ben bu maçın ertelenmesini isterdim. Bu sahanın toparlanması artık çok zor" diye konuştu.

GİRAY: "BUNDAN SONRAKİ MAÇLARIMIZI BU SAHADA NASIL OYNAYACAĞIZ BİLMİYORUM"
    Bordo - mavili takımın başarılı savunma oyuncusu Giray Kaçar ise çok zor saha şartlarında mücadele ettiklerini belirterek, "Ne top sürebildik. ne de pas verebildik. Gerekli mücadeleyle turu atladık. Önemli bir maçtı ve kazanmayı bildik. Orduspor'u da çok iyi bir mücadele ortaya koydukları için tebrik ediyorum. Son Sivasspor maçında da gerçekten iyi mücadele ettik. İlk 35 dakika orta sahayı bile geçemediler. Bu futbolumuzun zamanla üzerine çıkacağımıza inanıyorum. Bugün iyi oynamadık doğru ama gerekli mücadeleyi ortaya koyduk. Bundan sonraki müsabakalarımızı bu sahada nasıl oynayacağımızı bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

TOLGA: "ZORLU MÜCADELEYİ KAZANDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ"
    Bordo - mavili takımda uzun bir aradan sonra kaleyi devralan Tolga Zengin, önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Orduspor maçını önemsedik. İki takım da çok iyi mücadele etti. Bu zorlu mücadeleyi biz kazandığımız için mutluyuz" dedi. Tolga, sezon sonunda sözleşmesinin biteceğinin hatırlatılması üzerine, "Şu anda görüşmeler sürüyor. Bende bu kulüpte kalmak istiyorum" şeklinde konuştu

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu da, kupada turu atladıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş