Arsene Wenger: "Fenerbahçe kaliteli bir takım"

'Fenerbahçe' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 21 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Arsene Wenger: "Fenerbahçe kaliteli bir takım" konusu
    Wenger "Fenerbahçe kaliteli bir takım"
    Fenerbahçemizin Arsenal ile yarın yapacağı karşılaşma öncesinde Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger bir basın toplantısı düzenledi. Wenger, Fenerbahçe'nin çok iyi oyunculara sahip olduğunu belirterek "Yarın kaliteli bir takımla karşılaşacağız. Fenerbahçe gerek Türkiye Ligi, gerekse Şampiyonlar Ligi'nde bulunduğu yeri hak etmiyor. Yarın bunu kanıtlamak için var güçleriyle saldıracaklardır" ifadelerini kullandı.

Wenger, "Aragones'in baskı altında olması maçı nasıl etkiler" sorusuna, "Aragones'in baskı altında olduğunu duymadım. Zaten biz teknik direktörlerin yüzlerine baktığınız zaman sürekli baskı altında olduğumuzu görürsünüz" dedi.

Aragones'in ağustos ayında göreve başladığını vurgulayan Wenger, "Bir teknik direktörün başarılı olabilmesi için en az 6 ay gibi bir zaman verilmesi gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Fenerbahçemizin ofansif bir takım olduğunu ifade eden Wenger, "Alex gibi iyi bir top dağıtıcıları, İngiltere'de oynamış Emre Belözoğlu ve Kazım Kazım gibi yetenekleri ve Semih Şentürk ve Güiza gibi etkili forvetleri var. Roberto Carlos'u da saymak gerekiyor. Yarın iyi savunma yapmamız lazım" şeklinde konuştu

Wenger, bir gazetecinin "Aragones, İspanya Milli Takımı'nı çalıştırırken o zaman sizin oyuncunuz olan Henry ile bir olay yaşamıştı. Kendisini affettiniz mi" sorusuna, "Bu olayın ardından çok uzun bir süre geçti. Ve ondan sonra ben Aragones'le 2-3 kez görüşme şansı buldum. Kendisinin ırkçı yaklaşımları olmadığını çok iyi biliyorum. Aramızda da en ufak bir problem yok" yanıtını verdi.

Arsene Wenger ile birlikte basın toplantısına katılan ve Arsenal'in yarınki mücadeleye kaptan olarak çıkacak kalecisi Almunia ise kaptanlığın gurur verici olduğunu belirterek "Elimden geleni yapacağım. Takımdaki en eski oyuncu olmamama karşın kaptan olacağım için çok mutluyum ve kalemi en iyi şekilde savunmaya çalışacağım. Sahaya kaptan olarak çıkmak benim için herhangi bir baskıyı doğurmayacak. Takımı olabildiğince iyi yönlendirip puan veya puanlar alabilmek için savunmamı iyi organize edeceğimi umuyorum" ifadelerini kullandı.

İlk 20 dakika gol yememek için çaba sarf edeceklerini vurgulayan Almunia, "Fenerbahçe'nin atak başladığını düşünürsek yoğun bir taraftar baskısıyla sıcak bir atmosferde ilk 15-20 dakika üzerimize geleceklerdir. O süreden sonrasının daha iyi olacağını düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

fenerbahce

Bu Sayfayı Paylaş