Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Konya Ilgın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 31 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Konya Ilgın konusu Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Argıthanı Cumhuriyetİlköğretim Okulu Tanıtım - Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu İletişim

Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Konya Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Argithani kasabasinda ilkogretim 1923-1929 yillari arasinda Osmanlilardan kalma eski ogretim sekli olan Mahalle Mektebi ve Medrese usulu ile yapiliyordu.3 Kasim 1928 de yapilan Harf Inkilabindan sonra hemen yeni ogretim usulune gecilerek 1929 yilindan beri gunumuze kadar ilkogretim surekli yapilmaktadir.Ilkogretim 1929 ile 1951 yillari arasinda carsi icindeki koprunun yaninda bulunan binasinda yapilmaktaydi.1946 yilinda meydana gelen depremde bu bina yikilmistir. Bu tarihten sonra arsasi Belediye arsasi olarak bos durmaktadir.
    1946 da meydana gelen depremde zarar gorenlere Devletimiz 50.000 TL yardim gondermistir. Koylulerimiz yapilan bu yardimi paylasmayarak yikilan okulun yerine yeni bir okul yapmayi kararlastiriyorlar.1947 yilinda simdiki Cumhuriyet Ilkogretim Okulunun temelini atarak insaatina basliyorlar. Koyluler Okulun yapiminda ucretsiz isci olarak calisiyorlar. Insaatin tas ve kumunu kendileri cekiyorlar insaat 1951 yilinda tamamlanarak
    Okulumuz ARGITHANI ILKOKULU olarak 1951 yilinda ogretime aciliyor.
    Argithani Ilkokulu kasabanin tek ilkokulu olarak 1969-1970 ogretim yilina kadar egitim-ogretim
    yapmistir. Bu tarihte kasabaya Devlet tarafindan bes derslik ikinci bir ilkokul yaptirilinca Okulumuzun adý CUMHURIYET ILKOKULU adini aliyor.
    Daha sonra tekrar Okulumuz tum okullarin ilkogretim olarak hizmet vermeye devam etmektedir.Okulumuz 2002-2003 Ogretim Yili itibari ile depremden hasar goren eski bina yerine yeni bina yapilmasindan sonra yeni binada egitim ogretime devam etmektedir.
    Okulumuz 227 ogrenci ile egitim-ogretime devam etmektedir. Ana sinifi dahil her subeden birer sube bulunmaktadýr. Okul bahcesinin alaný 11.492 metrekare olup cevre duvarlari yenilenmistir.
    OKULUN FIZIKI DURUMU
    Okulumuz fiziki yapi olarak 8 sinif,bir Bilisim Teknolojileri sinifi,4000 kitapli kutuphanesi ,bir fen bilgisi laboratuari,bir is atolyesi,cok amacli salonu,soyunma odalari,arsiv odasi olarak Bakanligin depreme dayanikli tip projesi olarak uygulamaya koymustur.Ayrica 1 futbol sahasi 1 basketbol sahasi, 1 voleybol sahasi okulumuz ogrencilerinin hizmetindedir.
    OKULUN OGRENCI DURUMU
    2007-2008 Egitim -Ogretim yilinda sinif mevcutlarinin dagilimi soyledir. 1.sinif:15kiz 18 erkek 2.sinif: 12 kiz 8 erkek 3.sinif:16 kiz 13 erkek 4.sinif:10 kiz 18 erkek 5.sinif:18 kiz 15 erkek 6 sinif:10 kiz 13 erkek 7.sinif:12 kiz 18 erkek 8.sinif: 17 kiz 14 erkek anasinifi 7 kýz 8 erkek olarak ogretime devam etmektedir.
    OKULUN PERSONEL DURUMU
    Okulumuzun kadrolu personel sayisi: 1 Mudur vekili(Mudur Yardimcisi Kadrolu) 5 sinif ogretmeni, 1 sozlesmeli Turkce Ogretmeni, 1 matematik ogretmeni . 1 anasinifi ogretmeni, 1 hizmetli kadrosu bulunmaktadir.

Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ARGITHANI CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ARGITHANI BELDESI
    Telefon Numarası: 3328892123
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    arg-cumhuriyet@hotmail.com - 722013@meb.k12.tr
    Web Adresi: - http://argithanicumhuriyet.meb.k12.tr

Argıthanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız