Arayan Olursa Sendeyim...

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Arayan Olursa Sendeyim... konusu Arayan Olursa Sendeyim...

Bırak ! parmaklarımda kanayan acılar ben de kalsın Sen kumral perçemini dökme boyun büküşlerime En derin ve acıklı şarkılarda nota olmasın zaafım Sen sözleri al giderken mektuplar açılmasın

Yanağıma gölge öpüşün ıslanmadan, koy isyanımı urbana ve Munzur�dan savur beni Kılıca ense dayamış diklenmişliğim sana değil hayata Efkarımı iki kadehe satmayan sevdamla öksüzümYırtık bir kumaş parçası say yüreğimi ! ar�ına örtü

Güzel yüzün bir devrim türküsüdür dudaklarımda Kızıl saçlarına astığın iki zeytin tanesi dünya
    ve kirpiklerine sakladığın ben(si ) nehirler ! yolunu bulur yüreğimde Al ve koru kendini Der sırrımı mühürlenmiş kelimeler

Halkıma çizdiğim onurlu geleceğin tablosusun Fırçamda boya diye kanımı işlerim tuvaline Ve kahverengi gözlerin düşer güneş diye üzerime Der mavidir güvercinlerin sevdiği,kanat ekersin gökyüzüme

Bırak seni sevdiğimi bilmesin ihbarcı sokaklar Sevdama koca bir ulus sığsın da ve gazabına uğrasın korkaklığın Ay ışığı olmayan bir gecede sırtını daya taş duvarlara Ellerim ! der nabzımın atışıdır hissettiğin soğukluk Isın ben(si) bakarken gözlerin

Bekçiler dostun değildir Dostun yarım ekmek, acı soğan Karşılıksız uzanmaz hiçbir el sen davanı uzatma heba diye Duruşum gülüşünde çiçek açsın, dal dal narin kelebek konuşları Der ömrüm bir ilkbahar kadar ! gelişim tırtıl rengi

Sürgünüm insanımla aynı gelecek peşinde Kırgınım ! düzene sömürüyü kardeş kılmış yutkunmalara Gerçek ! der boyun büküşlerin yalandır, sözün yalan, düşler yalan Der gerçek olan alnın göğe değiyorken ellerinde olandır

İki cılız dal, rüzgar yönümüzde salınır umutlar Sarılışımdır sarmaşık dolanması beline
    Avucuna ! der gül açtığında hazandır, goncada ilkbahar kırmızısı Sen narin yapraklarına dokun tan vaktinin, sisli esintisidir nefesim Der kavgam rüzgarla ses bulur ! binlerce göze gölge sema

Uzan gökkuşağı sevdam ! uzan beni de kat dokuz rengine Oya gibi emekle işlenmişim yüreğinin en derin yerine

uzat ellerini
    toprağıma değsin dalların
    yeniden doğmak için
    yağmura değil de
    sana susadım!!

dökülsün saçların
    güzel yüzün saklansın
    asi bir şelalenin
    azizliğine uğrasın göz yaşların

kapansın kirpiklerin
    gömülsün son bakışım retinana
    kaşların kemanıma tel olsun