Apa İlköğretim Okulu Konya Çumra

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Apa İlköğretim Okulu Konya Çumra konusu Apa İlköğretim Okulu Hakkında - Apa İlköğretim Okulu Tanıtım - Apa İlköğretim Okulu Resimleri - Apa İlköğretim Okulu İletişim

Apa İlköğretim Okulu Konya Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Apa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Apa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Apa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Apa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Apa İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz adını Kasabanın adından almıştır.1960 yılında Apa Barajı inşaatı nedeni ile Eski Apa
    Köyü bugünkü yerine taşınmış okul binasının parasıyla bugünkü yerine iki derslikli bir okul bir
    OKUL E‐POSTA
    709895@meb.k12.tr
    OKUL WEB ADRESİ www.apa.meb.k12.tr
    OKUL KODU 709895
    OKUL TELEFONU 443 71 75
    OKUL FAX
    OKUL ADRESİ Apa Kasabası Çumra
    APA İLKÖĞRETİM OKULU
    OKUL İDARECİLERİ
    Ali Emrah Görmek
    Okul Müdürü
    Çağdaş Turan
    Müdür Yardımcısı
    ŞUBE SAYISI 5
    DERSLİK SAYISI 11
    MÜDÜR YARDIMCI SAYISI 1
    BT SINIFI SAYISI 1
    ÖĞRETMEN SAYISI 14
    HİZMETLİ SAYISI 1
    ÖĞRENCİ SAYISI 250
    ÖĞRETİM ŞEKLİ Normal Öğretim
    OKULUN KISA TARİHİ
    taşınmış, , lojman ile öğrenci tuvaletleri inşa edilmiştir.2006 yılında okulumuzun mevcut olan bahçesine 3
    katlı 9 derslikten oluşan yeni okul binası inşa edilmiş olup, okulumuz taşıma merkezi haline
    gelmiştir. Okulumuza taşımalı olarak Apa dışından Apasaraycık, Tahtalı, Yenimescit,
    Çukurkavak köylerinden öğrenci gelmektedir.Öğrenci sayımız 2009‐2010 eğitim öğretim yılında
    250'dir.Okulumuzda suan:1 derslik anasınıfı 5 derslik 1 kademe ve 5 sınıf 2 kademe
    okutulmaktadır.
    Apa İsminin nereden aldığı ise Kuvvetli olan bir görüşe göre burası Apa Beyinin bulunduğu
    merkezdir. Apasaraycık Köyü ile Dineksaray Köyleri buraya bağlı bir beylik durumundadır.
    Gerek köy isimlerinden gerekse Dineksaray Köyündeki bir saray kalıntısından bu
    anlaşılmaktadır. İkinci görüşe göre Buhara tarafından anlaşma için gelen insanların düşmana
    görünmemek için sürünün anlamına gelen “apalan”kelimesinden esinlenildiği söylenilse de
    bunun çok zayıf bir ihtimal olduğu sanılmaktadır.

Apa İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş