Anten Balığı (Phractocephalus hemioliopterus)

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Anten Balığı (Phractocephalus hemioliopterus) konusu [​IMG]

Latince Adı: Phractocephalus hemioliopterus

Habitatı ve Anavatanı: Amazon

Beslenme Biçimi: Etçil. Midye, solucan, kan kurdu ve balık parçaları ile beslenmelidir.

Davranış Biçimi: Avcı bir balıktır, kendi boyutunda veya daha kendinden büyük balıklarla bakılmalıdır.

Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif.

Sıcaklık: 21 - 27 °C

Cinsiyet Ayrımı: Erkeklerin yüzgeçleri dişilerden daha koyu kırmızı olur.

En Fazla Büyüdüğü Boy: 120 cm

Su Sertliği: Orta

pH: 6 - 7

Genel Yorum: Çok büyüyen balıklardır. Normal boydaki ev akvaryumları için uygun değillerdir. Kötü su şartlarında bıyıklarında bozulmalar olur.

Aktavist Yorumu: Fazla araştırmadan akvaryumcudan aldığım, gündüzleri kuzu kuzu yatan ama geceleri tam bir avcıya dönüşen bu balığı 1 hafta sonra geri vermek zorunda kaldım. Bir gece eve geldiğimde gececi balıkları seyretmek için akvaryumun başına geçtiğimde, resimdeki arkadaşın büyük boy bir melek balığımı kaptığına şahit oldum.Işığı açtığımda ağzında küçük bir yüzgeç vardı sadece.Geç kalınmış bir araştırma ile 1 metre boya ulaştıklarını öğrendim ve geri verdim.İleride daha büyük bir tankım olursa uygun türler ile tekrar beslemeyi isterim.Görünüş olarak çok güzel bir balık.Kırmızı kuyruk kedibalığı olarak da geçiyor.(Redtail Catfish)

Bu Sayfayı Paylaş