Antalya - Muratpaşa - Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Antalya - Muratpaşa - Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi konusu Antalya - Muratpaşa - Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi

Okulumuz 1994-1995 eğitim öğretim yılında açılmıştır. İlk olarak Antalya Karatay Lisesi’nin bünyesinde 40’ar kişilik 2 hazırlık sınıfı ile öğretime girmiştir. 1995-1996 yılında kendi binasına taşınmıştır.

Okulumuzu değerli büyüklerimiz Atilla KONUK ve Aldemir KONUK hayırsever kardeşler yaptırmışlardır.

2008 1998 yılına kadar yabancı dil ağırlıklı lise olarak öğrenci almıştır. 1998-1999 yılından itibaren Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretimi sürdürmektedir. Okulumuzda değişik branşlarda 40 öğretmen ile 500 öğrenciye eğitim öğretim sağlanmaktadır. Değerli büyüğümüz Atilla Vehbi Konuk tarafından merhum Aldemir Konuk’un anısını yaşatmak üzere yaptırılan okulumuz 12 yıllık geçmişi ile Antalya’nın en köklü okullarındandır.

Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi, eğitim anlayışıyla “çağdaş dünya insanı” yetiştirmeyi hedeflemiş ve bugüne kadar verdiği mezunlar alanlarında “en iyi”ler arasına girmeyi başarmışlardır. Antalya’nın Ö.S.S’de defalarca birinci olmasında okulumuzun payı büyüktür.

Misyonumuz

Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda,Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,okulumuzun gelişimini sürekli kılan,eğitimde kalite,insana saygı,vatanını ve milletini seven,çağdaş bilim ile teknolojiyi kullanabilen,edebiyatı güçlü,güzel sanatlara ilgili,sportmen nesilleri geleceğe yetiştirmektir.

Vizyonumuz

* Bilim ve teknolojinin farkında olan,
    * Değişime ve gelişime açık,
    * Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,
    * Değerlerini yaşayan ve yaşatan,
    * Hoşgörü sahibi,
    * En az bir yabancı dili çok iyi bilen,
    * Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı,
    * Kendini sorgulayan,
    * Etkili ve nitelikli,
    * Çağdaş, demokratik ve laik Atatürkçü gençler yetiştiren bir okul olmaktır

Bu Sayfayı Paylaş