Antalya - Korkuteli - Korkuteli Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 12 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Antalya - Korkuteli - Korkuteli Anadolu Lisesi konusu Antalya - Korkuteli - Korkuteli Anadolu Lisesi

Okulumuz 1995-1996 Öğretim Yılında, Korkuteli Lisesi’ne ait binanın bir bölümünde 72 öğrenci ile eğitim öğretime başladı.

Korkuteli Anadolu Lisesi, Ortaöğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alan bir ortaöğretim kurumudur. İlk yıllarda okulumuzu kazanan öğrenciler bir yıl hazırlık olmak üzere toplam 7 yıl eğitim-öğretim görüyordu.1998-1999 Öğretim Yılından itibaren ise İlköğretimin 8 yıla çıkmasından dolayı, bu süre bir yıl hazırlık olmak üzere toplam 4 yıl olarak değişti.

2001-2002 Öğretim Yılı başında Korkuteli Lisesi’nden Korkuteli İmam Hatip Lisesi binasına taşındık. Korkuteli İmam Hatip Lisesi’nin 2. ve 3. katlarında eğitim öğretime devam edildi.

İlk mezunlarımızı 2001-2002 Öğretim Yılında verdik. İlk yıl 50 mezun öğrencimizden 13’ü 4 yıllık lisans programını kazandı. 2002 ÖSS de, Yabancı Dil Bölümü Öğrencisi Melek YAYDEMİR, Dil Alanında Türkiye 33. olarak, yine aynı yıl MF Bölümü öğrencimiz M. Sabri KAYA Sayısal alanda Türkiye 697. si olarak büyük başarı kazanmışlardır.

2002-2003 Öğretim yılında 64 öğrenci mezun verdik ve mezun öğrencilerimizden 23 öğrencimiz değişik üniversitelerin değişik fakültelerini kazandı.

2003-2004 Öğretim yılında ise 89 öğrencimiz mezun oldu. 42 öğrencimiz üniversitelerin lisans programlarına yerleştiler. Hatice YETİREN isimli öğrencimiz Dil alanında Türkiye 395.si yine Halise KASAP ise 890.si olmuştur.

2005-2006 öğretim yılında Şerife DÜLGER SAY-2 puan dalında, Türkiye 989.su ve Ebubekir AYDOĞMUŞ ise EA-2 puan dalında Türkiye 915.si olarak dereceye girmişlerdir.

Gittikçe büyüyen topluluğu ve gelişen imkanlarıyla okulumuz, 2007-2008 Öğretim Yılında ilçemizde Hayırsever Mehmet CADIL tarafından lise olarak yaptırılan binaya taşınmış ve halen bu binada eğitim öğretim etkinliklerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Misyon; bir okulun “ biz neden varız” sorusunu cevaplandıran ifadedir.

Korkuteli Anadolu Lisesini tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin;

Özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyelini kullanımlarına

fırsat tanıyarak yüksek öğretim kurumlarına yöneltip, başarılı olmalarını

sağlamaktır.

Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak , onların bilgili , becerili ve kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırabilmek için varız.

VİZYONUMUZ

Vizyon, ne olmak istediğimizdir.

Vizyon, ideallerimiz , hatta ulaşacağımızı düşünmediğimiz hayallerimizdir.

Vizyon, yönümüzü belirler, hedeflerimizden saptığımızda bize yol gösterir.

Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında; dünü , bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda;
    Doğru,
    Dürüst,
    Çağdaş,
    Araştırmacı,
    Özgüvenini kazanmış,
    Güzel ülkemizi;
    Hak ettiği yerine getirmek için,
    Sürekli çalışan,
    Bireyler yetiştirmektir.

Bu Sayfayı Paylaş