Antalya - Elmalı - Elmalı Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 12 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Antalya - Elmalı - Elmalı Anadolu Lisesi konusu Antalya - Elmalı - Elmalı Anadolu Lisesi

Okulumuz 1995-1996 Öğretim Yılında Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Binasında Ortaokul Olarak Eğitim-Öğretime Açıldı.Müdürlüğüne Elmalı Lisesi Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni İbrahim DOĞAN Vekaleten Görevlendirildi.Daha Sonra Okul Müdürlüğüne Elmalı Kız Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman GENÇ Asaleten Atandı Ve 1 Kasım 1999 Tarihinde Göreve Başladı.2001 Tarihinde Müdür Yardımcılığına Almanca Öğretmeni Nuri TOSUN Atandı.Nuri Tosun'un Emekli Olması Üzerine 2002 Yılı Sonunda Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni Tevfik KILINÇ Müdür Yardımcısı Olarak Atandı.

Değişik Binalarda Eğitim-Öğretime Devam Eden Okulumuz 2004 Yılında Yapımına Başlanan Ve 2005 Yılında Bitirilen Okul Binasında 2005-2006 Öğretim Yılından İtibaren Eğitim-Öğretime Devam Etmektedir.

MİSYONUMUZ

Bütün Öğrencilerimizin Güzel Bir Türkçe Yanında İyi Bir Yabancı Dil Öğrenmelerini Sağlamak,Öğrencilerimizin Bilgili,Becerikli Ve Kendilerine Güvenen Bireyler Olarak Yetişmelerine Fırsat Vermek,21.Yüzyılın Gelişen İhtiyaçlarına Cevap Verebilecek Beceriler Kazandırmak Ve Yeteneklerine Göre Bir Üniversiteye Girebilmelerine Yardımcı Olmaktır.

İLKELERİMİZ

1. Öğrencilerimize Öğrenmeyi Ve Düşünmeyi Öğretmek

2.Öğrenciler Çalışmalarımızın Odak Noktasıdır

3.Okul-Veli-Öğrenci Birliğinin Bir Aile Olduğunu Bilmek Ve Özgür Düşünerek Sürekli Gelişim İçerisinde Olmak

4.Birbirimize Ve Kendimize Güvenmek

5.Değişmek Ve Gelişmek,Mükemmeli Yakalamak Hedefimizdir

6.Öğrencilerimize Kendilerine Gereken Bilgilere Nasıl Ulaşabileceklerini Göstermek,Özel Yeteneklerini Ortaya Çıkaracak Çalışmalara Katılmalarını Sağlamak

Bu Sayfayı Paylaş