Antalya - Döşemealtı - Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Antalya - Döşemealtı - Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi konusu Antalya - Döşemealtı - Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi

Okulumuzun kontenjanı 72 olmakla beraber birinci yabacı dil İngilizce ikinci yabacı dil ise Almancadır.

OKULUN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ
    24 kişilik 15 derslik (her derslikte projeksiyon cihazı,öğrenci dolapları,klima)
    4 laboratuar (akıllı tahta donanımlı fen bilimleri,sosyal bilimler,matematik,yabancı dil laboratuarları)
    1 bilgisayar sınıfı
    1 çok amaçlı derslik
    Konferans salonu
    3 asansör
    124 kişi kapasiteli sosyal mekan
    Çok amaçlı sosyal aktivite salonu
    Kablosuz internet erişimi
    Rehberlik servisi
    1 kütüphane
    1 Okuma Salonu
    Kantin

SINIF GEÇME

Bu okullarda yıl sonu başarı ortalamasıyla sınıf geçilmesi için yıl sonu başarı ortalamasının en az 3.50 olması gerekmektedir.(Bunun için Türk Edebiyatı,Dil ve Anlatım,Sosyal Bilimler derslerinin yıl sonu başarı ortalamasının en az 3.50 olması da şarttır.)

ÖĞRETMEN SEÇİMİ

Sosyal Bilimler Liselerinde görev alacak öğretmenler, seçme(yazılı ve mülakat) sınavı sonucuna göre atanmaktadırlar. Seçilecek öğretmenlerin alanlarında akademik kariyer yapmış olmaları veya bilimsel eser vermiş olmaları tercih nedenidir.

BİLİM DANIŞMA GRUBU

Sosyal Bilimler Liseleri Yönetmeliği’ne göre Bilim Danışma Grubu oluşturulmuştur. Okulun eğitim öğretim programlarının geliştirilmesi, eğitim alt yapısının iyileştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesini sağlamak amacıyla öğretim üyelerinden oluşan Bilim Danışma Grubu yapılan plana göre düzenli olarak okulumuza gelerek öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine katkı sağlamaktadırlar. Bilim Danışma Grubu üyeleri Akdeniz Üniversitesi’ndeki öğretim görevlileri arasından seçilmektedir.

PROJE,SEMİNER VE TOPLUMA HİZMET ÇALIŞMALARI

Okulumuzda, öğrencilerin ilgi, istek ve yeteneklerine göre bireysel ya da grup halinde Bilim Danışma Grubu üyelerinin veya öğretmenlerinin gözetiminde proje ve seminer çalışmaları yapılmaktadır.
    Okulumuzda, okulun amaçlarına uygun konferanslar, söyleşiler, tiyatro ve sinema günleri, şiir dinletileri, geziler düzenlenmektedir.
    Okulumuzda topluma hizmet etkinliklerine önem verilmektedir ve her öğrencinin bu etkinliklere katılmaları orunludur.

Adres: Yeşilbayır Beldesi Hürriyet Mahallesi Namık Kemal Bulvarı Döşemealtı / Antalya

Telefon: + 90 242 443 19 29 Fax: +90 242 443 19 30

Bu Sayfayı Paylaş