Ansızca İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 16 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ansızca İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir konusu Ansızca İlköğretim Okulu Hakkında - Ansızca İlköğretim Okulu Tanıtım - Ansızca İlköğretim Okulu Resimleri - Ansızca İlköğretim Okulu İletişim

Ansızca İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Ansızca İlköğretim Okulu İzmir-Ankara Karayolunun 25. km ' sinde 3 km. solunda bulunan Ansızca köyündedir. Okulumuz köyün girişinde 1600 m2 lik alan içinde yapılmıştır. Köye girişte aniden köy ve okul karşımıza çıkar. Zaten köy adını bu konumdan almıştır. Köyümüz ilçe merkezimiz Kemalpaşa'ya 7km. uzaklıktadır.

Ansızca Köyü çevresi zeytinlik kirazlıklarla kaplıdır. Geçim kaynağı hayvancılık ve tarıma dayalıdır.

Okulumuz 1932 yılında iki derslikle öğretime açılmış, 1972 yılındaki onarımla 3 derslik, 1988 yılında yapılan ek derslikle 4 derslik, 1998 yılındaki tadilatla 5 derslik 1 müdür odası, 1 araç odası 1 depo olarak düzenlenmiştir. Halen okulumuzda 1 lojman vardır. 75 öğrenci ve 5 öğretmenle eğitim öğretim faaliyetimizi sürdürmekteyiz. 6.7.8. sınıflar taşımalı olarak Kemalpaşa 75. Yıl İ.Ö.O.' na devam etmektedirler.

Okulumuz 1200 Nüfusu bulunan Ansızca Köyü'nde bulunan öğrencilere en iyi şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmeye çalışmaktadır.

Ansızca İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kemalpaşa
    Okulun Telefonu: 2328720292
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: Ansızca
    Okulun Web Adresi:
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok