Anne Karnındaki Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

'Gebelik ve Annelik' forumunda SeLeN tarafından 21 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anne Karnındaki Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır konusu erkek bebek nasıl anlaşılır - bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır - hamilelikte bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır  Anne ve babalar gebelikte cinsiyet tespiti konusunda oldukça heyecanlı davranabiliyorlar. Fakat herşeyden önce sizin için belirtmemiz gereken şey çocuğunuzun cinsiyetinden çok sağlıklı olup olmamasıdır.

  Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

  Bebeğin cinsiyetinin anlaşılabilmesi için genital bölgeye doktorun özel cihazlar ile bakmasıyla tespit edilebiliyor. Anne karnında cinsiyet tespiti çok karmaşık bir konuda değildir fakat kimi zaman bazı karışıklıkları da beraberinde getirebilir.

  Genital bölgeye bakan doktor çocuğun pipi bölgesini görebiliyorsa çocuk erkekdir, alttan bakıldığında pipi görünmüyorsa bebek kız çocuğudur. Fakat anne karnında bebek hareketleri kaynaklı olarak bazı sorunlar olabilir…

  Anne ile çocuk arasındaki bağ olarak ifade edebileceğimiz kordon kimi zaman pipi sanılmakta ve çocuk anne karnında erkekten kıza döndü falan gibi toplumsal yanılgılara yol açabiliyor.

  Hamileliğin 3.ayı

  Hamileliğin 3.ayının sonu ile 4.ayının başında çocuğun cinsiyeti rahatlıkla tespit edilebilir. Bu sebeple bu zamana kadar sabırlı olmanızı önermekteyiz…
   

Bu Sayfayı Paylaş