Anne baba katiline müebbet

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Anne baba katiline müebbet konusu İzmir'de anne ve babasını öldürmek suçundan yargılanan sanığa iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, tutuklu yargılanan Bülent Bal ile avukatı katıldı. Bal'ın Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen cezai ehliyetinin yerinde olduğunu belirtir rapor, dosyaya konuldu.
    Bülent Bal'ın avukatı Nejat Öztaşkent, müvekkili hakkında verilen rapora rağmen, Bal'ın akıl sağlığının yerinde olmadığına inandığını belirtti. Müvekkili ile cezaevinde çeşitli kereler görüştüğünü kaydeden Öztaşkent, ''Ne söylediği anlaşılmıyor. Cezaevine uyum sağlaması için ben haftada iki kez görüşüyorum. Bence akıl sağlığının yerinde olması mümkün değil. Ancak Adli Tıp Kurumu'nun gönderdiği rapora itiraz şansımız bulunmuyor'' dedi.

Müvekkilinin ağır tahrik altında suçu işlemiş olabileceğini savunan Öztaşkent, TCK'daki müvekkili lehine olan maddelerin uygulanmasını istedi. Bülent Bal ise olayı hatırlamadığını kaydederek, ''Ben bazen Hüseyin oluyorum. Kulağıma sesler geliyor. Ama ben anne babasını öldürecek bir insan değilim'' şeklinde konuştu. Yargılama sonunda mahkeme heyeti, oy çokluğuyla sanığa iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme başkanı, sanığa müebbet hapis cezası uygulanması gerektiğini savunarak, karara şerh düştü.

İzmir'in Buca ilçesi Şirinyer semtinde geçen yıl temmuz ayında, Murat Bal (79) ile eşi Temam Bal (75) evlerinde ölü olarak bulunmuştu. Cinayetle ilgili olarak Bal çiftinin oğlu Bülent Bal (46), gözaltına alınmıştı. Daha önce uyuşturucu kullandığı için sabıkası bulunan Bal, ''susma hakkını kullanarak'' polise ifade vermemişti.

Bu Sayfayı Paylaş