Ankara - Mamak - Cumhuriyet Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ankara - Mamak - Cumhuriyet Anadolu Lisesi konusu Cumhuriyet Anadolu Lisesi - Mamak Cumhuriyet Anadolu Lisesi - Ankara Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Okulumuz 1995-1996 öğretim yılında, Kayaş Şahap Gürler Mahallesi'nde bulunan Ali Naili Erdem Lisesi bünyesinde, Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi olarak açılmıştır.

Okulumuza adı verilen Ali Naili ERDEM, 1927 yılında İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Kemalpaşa ilçesinde, orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. 1951 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1961 yılında İzmir Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 1965 - 1968 yıllarında iki dönem Sanayi Bakanlığı, 1973 - 1974 yıllarında Çalışma Bakanlığı, 1975 - 1977 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı yaptı.

Okulumuz 2001 - 2002 öğretim yılı başında Şafaktepe Mahallesi'ne taşınmış; 2001 - 2002 öğretim yılı ikinci döneminde de Ankara Valiliği'nin onayı ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi adını almıştır. Okulumuz ilk mezunlarını, 2002 yılı Haziran ayında Cumhuriyet Anadolu Lisesi adıyla vermiştir.

Okulumuzun şehir merkezine uzaklığı 3 Km., ilçe merkezine uzaklığı 1 Km.'dir. Okulumuzda, Ankara'nın çeşitli ilçelerinden ve semtlerinden gelen öğrenciler öğrenim görmektedir. Uzak semtlerden gelen öğrencilerimiz okulumuzun servis olanaklarından, banliyö treninden, hafif raylı sistem (Metro - Ankaray) ve diğer toplu taşım araçlarından yararlanabilmektedir.

23 derslikten oluşan okulumuzda 1 Kimya - Biyoloji laboratuvarı, 1 müzik odası, 1 resim atelyesi, 1 kütüphane, 1 konferans salonu, kantin ve kafeterya bulunmaktadır.

13 TEMMUZ 2009 TARİHİ İTİBARI İLE 2008/2009 ÖĞRETİM YILI KONTENJAN AÇIĞI

Anadolu Liselerine nakil için her hafta Pazartesi günleri kontenjanlar açıklanmakta; Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri başvuru yapılmakta ve Cuma günleri Nakil Komisyonları toplanarak başvuruları değerlendirmektedir. Okulumuzun taban puanlarını ve en son kontenjanını bu çizelgeden takip edebilirsiniz.

GünCeL LiSteye uLa$mak Için TıkLayın...

Anadolu Liseleri 2009 Kayıt Takvimi Belli Oldu

2009 Orta Öğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu yayınlandı. Kılavuza http://oges.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir. 2009 OYP (Orta Öğretim Yerleştirme Puanı) ile tercih yaparak Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen, Anadolu Meslek, Anadolu İmam Hatip, vb. liselere kayıt yaptırmak isteyen tüm İlk Öğretim 8. sınıf öğrencilerinin kılavuzu çok iyi okuması ve tercihlerini buna göre yapması gerekmektedir.

Geçmiş yıllarda kayıt sırasında en çok karşılaşılan sorun, öğrencinin mezun olacağı ilk öğretim okulu müdürlüğü tarafından e-okul sisteminden alınıp onaylanmış "Yerleştirme Sonuç Belgesi"nin bulunmaması olmuştur. Öğrencinin adının listede bulunması yeterli olmayıp onaylı Yerleştirme Sonuç Belgesini ibraz etmesi zorunludur. Öğrencinin veli bilgilendirme sisteminden aldığı ve okul müdürlüğüne onaylattığı belgeler geçersizdir. "Puan Sonuç Belgesi" okul müdürlüğü tarafından e-okul sisteminden alınıp onaylanmış olasa bile geçersizdir. Kayıt süresi dolduktan sonra bu belgenin çıkarılması olanaksızdır. Bu nedenle kesinlikle kayıt için belirtilen tarihler arasında, kayıt hakkı kazanılan okullara gidilmeden önce bu belgenin alınması gerekmektedir.

Kayıt için gerekli diğer belgeler sonuçlar açıklandığında bu adreste yayınlanacaktır.

Kayıt takvimi aşağıdaki şekildedir:

TARİH YAPILACAK İŞLEM
    13 Temmuz 2009 Orta Öğretim Yerleştirme Puanı (OYP) İlanı
    13-17 Temmuz 2009 12 Adet Tercih Alınması
    24 Temmuz 2009 I. Yerleştirme Sonucunun İlanı
    27 Temmuz-5 Ağustos 2009 Kayıt
    06 Ağustos 2009 I. Yerleştirme Sonucuna Göre Boş Kalan Kontenjanların İlanı
    07-11 Ağustos 2009 II. Yerleştirme Taleplerinin Alınması
    15 Ağustos 2009 II. Yerleştirme Sonucunun İlanı
    17-22 Ağustos 2009 Kayıt
    23 Ağustos 2009 (Saat 17.00) II. Yerleştirme Sonucuna Göre Boş Kalan Kontenjanların İlanı
    24-26 Ağustos 2009 Tercihinde Yükselme Taleplerinin Alınması
    01 Eylül 2009 Tercihinde Yükselme Sonucunun İlanı
    01-07 Eylül 2009 Kayıt
    24 Eylül 2009 Ders Yılının Başlaması
    28 Eylül 2009 Yeni Kayıt Olan Öğrencilerin Nakillerinin Yönetmelik Hükümlerine Göre Değerlendirilmesi

Bu Sayfayı Paylaş