Ankara - Kızılcahamam - Kızılcahamam Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ankara - Kızılcahamam - Kızılcahamam Anadolu Lisesi konusu Kızılcahamam Anadolu Lisesi - Ankara Kızılcahamam Anadolu Lisesi

Okulumuz Kızılcahamam Anadolu Lisesi 1994-1995
    Eğitim ve Öğretim yılında açılmıştır.Okulumuz açıldığında kendisine ait bir binası olmadığından Kızılcahamam Lisesi Hüseyin Kızılırmak binasının üst katında eğitim ve öğretime başlamış,bir yandan da şu an kendisine ait olan binasının yapımı devam etmiş,bir yıl sonra da kendi binasına taşınmıştır.Şu anda kendi binasında eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Okulumuz 24 dersliklidir.

OKULUMUZUN FİZİKİ DURUMU

Okulumuz Anadolu Lisesi,Akçay Mahallesi Yetiştirme Sokak No:22 adresinde bulunmaktadır.Ankara-İstanbul E-5 karayolunun sağ tarafında,modern yapısı ile dikkat çeker.24 dersliklidir. Fizik, Kimya,Biyoloji ve Fen, Bilgisayar laboratuvarları,çok amaçlı salonu, mutfağı,ve çok geniş öğrenci bahçe alanı,sportif imkan ve alanları mevcut bulunan donanımlı bir okuldur.2008-2009 öğretim yılında 322 öğrencisi vardır. Okulumuzda Normal eğitim sürdürülmektedir. Sabahçı-Öğlenci durumu yoktur.Okulumuzun Öğretmen ve idari kadrosu tamdır.Boş geçen dersleri yoktur.

OKULUMUZUN AMAÇ VE HEDEFİ

Okulumuzun ana ilkesi Üniversiteye öğrenci hazırlamaktır.Bununla beraber Yabancı dil eğitimine de geniş yer verilen bir okuldur. Okulumuza Merkezi sistem sınav ile öğrenci kaydı yapılmaktadır.2005-2006 Eğitim ve öğretim yılından itibaren Türkiye'nin tüm illerinden tercih yapan öğrencilerden yeterli puanı alan öğrenciler okuyabilmektedir.Okulumuzun sınıfları azami 30 kişlik olmaktadır. Lise ikinci sınıftan itibaren öğrenciler alanlara ayrılmakta ve sınıf mevcutları 10-15 kişilik hale gelmektedir.2008-2009 öğretim yılında Lise birinci sınıf kontenjanı 120 öğrenci olmuştur.Yani 30 ar kişilik 4 sınıf olarak yeni öğrenci alınmıştır.Muhtemelen bundan böyle her yıl 120 yeni öğrenci alınacaktır. Bugüne kadar vermiş olduğu mezunlarının %90'lara varan oranlarda çok büyük bir çoğunluğu Türkiye'nin en seçkin Üniversitelerini kazanmışlar, bu okullardan mezun olmuşlar ve halen okumaktadırlar.2007- 2008 Öğretim yılında ÖSS 'de ilk 100 giren 2 öğrencimiz olmuştur. Bu anlamda Kızılcahamam'da ilk defa Türkiye başarısının çok üzerinde bir başarı elde eden okulumuz Anadolu Lisesi başarısı ile iftihar etmektedir. Okulumuz mezunlarının kazandıkları üniversiteleri burayı tıklayarak görebilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş