Ankara - Haymana - Haymana Bumsuz Lises

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ankara - Haymana - Haymana Bumsuz Lises konusu Haymana Bumsuz Lisesi - Haymana Bumsuz Lisesi Tanımı - Haymana Bumsuz Lisesi Tarihi

Okul binamız eski olup, 1986 yılında Burunsuz Ortaokulu olarak faaliyete geçmiş ve 2001-2002 Öğretim Yılı’nda ise MEB Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı ‘Çok Programlı Lise’ olarak açılmıştır.2006-2007 Öğretim Yılı itibariyle ise MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlanarak ‘Haymana Bumsuz Lisesi’ adını alarak ‘Genel Lise’ statüsünde eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Okulumuz bu yıl 87 öğrencisi (40 Kız-47 Erkek) 2 idareci ve 3 kadrolu öğretmeniyle eğitim öğretime devam etmektedir.Okulumuzda şu an dört şube bulunmaktadır.Tek şube olan 10.sınıfımız Türkçe-Matematik alanında eğitim görmekte olup, iki şube olan 11.sınıflarımız ise Türkçe-Matematik ve Sosyal Bilimler alanlarında eğitimlerine devam etmektedirler.

Okulumuza toplam 12 civar belde ve köylerden taşımalı öğrenci gelmekte olup, her geçen yıl öğrenci sayımız artmaktadır. Sonuç olarak, bina kapasitemiz okulumuz ihtiyaçlarını karşılamaya yetersiz kalmaktadır.Yeni binamız için son birkaç yıldır gösterdiğimiz çaba ve girişimler meyvelerini vermeye başlamış, okulumuzun kısa bir süre içerisinde yeni bir binaya kavuşması için yapılan çalışmalar olumlu yönde ilerleme göstermiştir. Bir an önce binamızın yenilenmesi eğitim öğretim kalitemizi çok daha yükseltecek, bizleri de olumlu yönde motive edecektir

Bu Sayfayı Paylaş