Anamur İlköğretim Okulu Mersin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Anamur İlköğretim Okulu Mersin konusu Anamur İlköğretim Okulu Hakkında - Anamur İlköğretim Okulu Tanıtım - Anamur İlköğretim Okulu Resimleri - Anamur İlköğretim Okulu İletişim

Anamur İlköğretim Okulu binası, Milli Eğitim Bakanlığınca Temel Eğitim Okulu olarak yaptırılmıştır.
    Okul binası 16.02.1978 tarihinde hizmete girmiştir.
    Binada Anamur Ortaokulu adıyla açılan Ortaokul öğretime başlamış, 23.03.1978 tarihinde İlçe merkezindeki Kıbrıs İlkokulu da aynı binaya taşınarak her iki okul aynı binada ayrı ayrı Eğitim-Öğretimi sürdürmüşlerdir.
    1982-1983 Öğretim yılında Okulumuzda Temel Eğitim uygulaması
    başlatılmıştır, ilkokul (l.Kad), Ortaokul (2.Kad) şeklinde ayrı Müdürlükler halinde Eğitim-Öğretim yapılmıştır.
    1983-1984 Öğretim yılı başında idare birleştirilerek tek Müdürlük yönetiminde Merkez İlköğretim Okulu adıyla Eğitim-Öğretime devam edilmiştir.
    1984 yılında Okulun adı Anamur İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

AMACIMIZ

* Bilimsel teknolojinin ışığında okuyan, okutan, araştıran, özgür düşünen, sorunları çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, ülkesine karşı sorumlu,
    * Toplumsal hayatın her alanında hukukun üstünlüğüne inanan,
    * Gelişime açık, çevre bilinci yüksek, kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli insan yetiştirmek için eğitim öğretim kalitesini sürekli yüksek tutarak hem bilimsel hem de sosyal yönde gelişmiş, yüksek ahlaki değerler kazanmış, küresel rekabete hazır bireyler yetiştiren örnek ve aranan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim bilgileri

Adresi: Yeşilyurt Mahallesi
    Telefon Numarası: 3248141651
    Web site:
    http://www.anamurilkogretim.k12.tr/c...page/Itemid,1/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş