Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü konusu
    Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Birimin Sayfası

Sosyal Bilimler Enstitüsü 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 19. maddesi gereği 1982-1983 öğretim yılında hizmete başlamıştır. Başlangıçta dokuz anabilim/anasanat dalında yürütülen Yüksek Lisans ve Doktora/Sanatta Yeterlik programları, zaman içerisinde genişleyerek 2002-2003 öğretim yılında yirmi üç anabilim/anasanat dalına yükselmiştir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün amacı sosyal bilim ve sanat dallarında Yüksek Lisans ve Doktora/Sanatta Yeterlik programları açarak hem yüksek öğretimin ihtiyaç duyduğu öğretim elemanlarını yetiştirmek, hem de özel sektörün ihtiyaç duyduğu yetenekli insan gücüne katkıda bulunmaktır. Enstitümüz, II. Öğretim İşletme Yönetimi dalında açtığı Tezsiz Yüksek Lisans programlarıyla da bu amacı gerçekleştirmeye çaba göstermektedir. Bu programlara ilaveten 1999-2000 öğretim yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde açılan Tezsiz Yüksek Lisans programı ile 2002-2003 öğretim yılında Almanya Köln Üniversitesiyle ortaklaşa açılan Tezsiz Yüksek Lisans Programları da kurumun amacını yurt dışına taşıma isteğinin bir göstergesi durumundadır.

Tanıtım Kataloğu [​IMG] [​IMG]

Bu Sayfayı Paylaş