Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü konusu
    Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Birimin Sayfası

Eğitim Bilimleri Enstitüsü?nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Eğitim Programları ve Öğretim, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Resim-İş Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Almanca Öğretmenliği, Fransızca Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği alanlarında Yüksek Lisans ve Doktora; Okulöncesi Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Üstün Zekalıların Öğretmenliği alanlarında Yüksek Lisans; Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi, Eğitimde Yaratıcı Drama, Gelişimsel Yetersizlikleri Olan Çocukların Öğretmenliği ve Orta Öğretim Alan Öğretmenliği alanlarında Tezsiz Yüksek Lisans programları yürütülmektedir.

Eğitim Bilimleri Enstitüsünün temel amacı, eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme alanıyla ilgili olarak Türkiye Eğitim Sisteminin gereksinim duyduğu nicelik ve nitelikte eleman yetiştirilmesine aracılık ederek sistemin daha etkili ve verimli işleyişine katkı sağlamaktır.

Tanıtım Kataloğu [​IMG] [​IMG]

Bu Sayfayı Paylaş