Ana Okulu Seçici Komisyon Toplantı Tutanagı Örnegi...

'Öğretmenlerimizin Bölümü' forumunda Mavi_inci tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ana Okulu Seçici Komisyon Toplantı Tutanagı Örnegi... konusu
    ANAOKULU SECİCİ KOMİSYON TOPLANTI TUTANAĞI

TARİH:25.05.2009
    SAAT:12.00

YER: MÜDÜR YARDIMCISI ODASI

GÜNDEM MADDELERİ VE ALINAN KARARLAR

1- Açılış ve yoklama
    2- Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması
    3- 2009 2010 Eğitim Öğretim Yılı için yeni açılacak yaş grupları ve öğünleri
    4- Ücretsiz alınacak öğrenciler için konulacak şartlar

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLMESİ VE ALINAN KARARLAR

1. Açılış ve yoklama:
    Komisyon başkanı ……………………….. başkanlığında Müdür Yardımcısı odasında Komisyon Üyeleri ……………………………. ve ……………………………….. katılımıyla toplantıya başlandı

2. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması:
    Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

3. 2009 2010 Eğitim Öğretim Yılı için yeni açılacak yaş grupları ve alınacak öğrenci sayıları

1-No lu Sınıf 5 YAŞ TAM GÜN (2005) 25 öğrenci

2- No lu 2-a =Sınıf 5 YAŞ SABAH GRUBU (2005) 25 öğrenci
    2-b =Sınıf 6 YAŞ ÖĞLEN GRUBU (2004) 25 öğrenci

3-No lu Sınıf 3-a =Sınıf 6 YAŞ SABAH GRUBU (2004) 25 öğrenci
    3-b =Sınıf 6 YAŞ ÖĞLEN GRUBU (2004) 25 öğrenci
    4-No lu Sınıf 6 YAŞ TAM GÜN (2004) 25 öğrenci

5- No lu Sınıf 6 YAŞ TAM GÜN (2004) 25 öğrenci

6- No lu Sınıf 4 YAŞ TAM GÜN (2006) 25 öğrenci

8 şube açılması ve 200 öğrenci alınması kararı alındı

4- Ücretsiz alınacak öğrenciler için konulacak şartlar
    2009 2010 Eğitim Öğretim Yılı için ücretsiz alınacak öğrenciler Şehit, malûl ve gazi çocukları mensubu olduğu kurumdan şehit veya malûl gazi belgesi getirmeleri halinde direk alınacaktır
    Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde Şehit, harp malûlü, gazi çocukları, anne ve babası veya bunlardan birisi ölmüş ya da anne-babası ayrılmış, ekonomik durumu yetersiz olan ailelerin çocukları ile özel eğitim gerektiren çocuklara öncelik tanır.”dendiğinden istenen belgeleri getirmeleri halinde direk kayıtları yapılır. Kurumlara, kapasitenin 1/10 u oranında şehit, malûl, gazi ve yoksul aile çocukları ücretsiz kabul edilir. Bu şartları taşıyanlardan ücretsiz kayıt yaptırmak isteyenler, Ek 5 inceleme formunu doldurup belgeleriyle birlikte seçici komisyona teslim ederler. Seçici komisyon, bu formdaki bilgileri belgeye dayalı olarak inceler, ücretsiz kayıt yapılıp yapılmayacağına karar verir.Başvuru dilekçesi

ile başvuru yapanların Kapasitenin 1/10 (20 Öğrenci) geçmesi halinde kura veya inceleme için toplantının Eylül ayının ilk haftası yapılması kararı alındı

İyi dilek ve temenniler ile toplantıya son verildi.

nıf öğretmeni Sınıf öğretmeni Müdür Yardımcısı

1 kişi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş