Amentü Duası Yazılışı Okunuşu ve Anlamı

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda Mavi_inci tarafından 6 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Amentü Duası Yazılışı Okunuşu ve Anlamı konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Çoğu kitaplarda yoktu teşekkürler:)

Amentü Duasının Yazılışı Okunuşu ve Anlamı

Âmentü billahi ve melâiketihi ve kütübihî ve rusülihî ve'l yevmi'l-âhıri ve bi'l-kaderi hayrihî ve şerrihi mine'llâhi teâlâ ve'l-ba'sü ba'de'l mevti hakk

Eşhedü en lâ iâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve rasûlüh.

Ben Allahü Teâlâ'ya, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe, kadere; hayır ve şerrin Allahü Teâlâ'nın yaratmasıyla olduğuna inandım. Öldükten sonra dirilmek de haktır.

Ben şehadet ederim ki, Allâhü Telâ'dan başka ilâh yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed (s.a.v) Onun kulu ve peygamberidir.

آمَنْتُ بِاللهِ وَ مَلَئِكَتِهٍ وَ كُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ وَ اْليَوْمِ اْلآخِرِ

وَ بِالْقَدَرِ خَيْرِهِ وَ شَرِّهِ مِنَ اللهِ تَعَالَى وَ اْلبَعْثُ بَعْدَ اْلمَوْتِ حَقٌّ

اَشْهَدُاَنْ لآ اِلَهَ اِلاَّ اَللهُ وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وُ رَسُولُه

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ağustos 2016
  2. ;););):):):)ezberim kuvvetli onun için ezberledim olmayanlar için geçmiş olsun

3. Çok güzel ellerinize sağlık ama işime yaramadı başka sayfadan yazmalıyım çok karışık bu sayfa ama olsun yine de çok güzel :p:):oops:

4. Bence iyi olmuş :oops::p

5. Çok teşşekurler

6. Of yhaa çok uzunmus anlami da var dahada kötü oldu öğretmen kızacak ama :(:(:);)

7. sağol senin sayende seçmeli kuran-ı kerim desinden 100 aldım çokkkk sağol:):):):):p:p:cool::cool:

8. Çok güzel ama o hakkun olacak amin :oops::D

9. Çok güzelllllllllll amin allah cümlemize kabul etsin inşallah
    ;)

10. Çoooookk sağolun , coook tşkrlrrrrr☺☺☺☺☺☺

11. bence çook iyi
    :p:p

Bu Sayfayı Paylaş