Amcasını çöpe atıp 3 yıl maaşını çekti

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Amcasını çöpe atıp 3 yıl maaşını çekti konusu Konya’nın Akşehir İlçesi’nde, prostat kanserinden ölen amcası Celal Köklü’nün (76) cesedini bir çuval içinde çöplüğe atan ve 3 yıl ATM’den emekli maaşını çeken Mehmet Köklü, kendi fotoğrafını yapıştırdığı amcasına ait nüfus cüzdanıyla bankadan kredi çekmek isteyince yakalandı.

Banka memuru, kredi talebinde bulunan 43 yaşındaki Köklü’nün verdiği kimlikteki yaşa göre çok genç olduğunu fark edince polise haber verdi. Gözaltına alınan Mehmet Köklü’nün, 3 yıldır ölen amcası Celal Köklü’ye ait emekli maaşını çektiği ve son olarak da 17 Kasım 2008 tarihinde 590 YTL olan emekli maaşını aldığı belirlendi. Köklü’nün işçi emeklisi olan amcasının maaşını her ay ATM’den çektiği saptandı. "Resmi belgede sahtecilik, ölüme sebebiyet vermek ve dolandırıcılık" suçundan gözaltına alınan Köklü, "Amcam prostat kanseriydi. Ona ben bakıyordum. Öldüğünde de cesedini bir çuvala koyup, çöplük alana attım. Banka kartıyla da bankamatikten maaşını çektim" dedi. Mehmet Köklü, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Bu Sayfayı Paylaş