Amasya - Merzifon - Merzifon Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Amasya - Merzifon - Merzifon Anadolu Lisesi konusu Amasya - Merzifon - Merzifon Anadolu Lisesi

Merzifon Anadolu Lisesi 1987-1988 eğitim-öğretim yılında Ticaret Lisesi Binasında eğitim ve öğretime başlamıştır.İlk açıldığı yıl 2 hazırlık sınıfından oluşan 72 öğrenci sayısı ile eğitim ve öğretimini devam ettirmiştir. 1988-1989 Eğitim-Öğretim yılında şu anda eğitimini sürdürdüğü kendi binasına taşınmıştır.

Okulumuzun binası Cumhuriyetimizin ilk yıllarında Astsubay Hazırlama Okulu, arkasından Topçu Alayı karargah binası olarak hizmet vermiştir. Topçu alayının kendi binasına taşınmasından sonra kullanımı hazineye devredilmiştir. Binanın hazine tarafından Milli Eğitim Bakanlığına verilmesiyle gerekli onarım ve donanım çalışmaları yapılmış ve Merzifon Anadolu Lisesi adıyla 1988-1989 eğitim-öğretim yılında öğretime açılmıştır.

Binamız 2 katlı olup, 18 sınıftan meydana gelmektedir. Dört bin adet kitap sayısı bulunan zengin bir kütüphaneye sahiptir. Okulumuzda Fizik, Kimya ve biyoloji laboratuarları ve 20+1 bilgisayar laboratuarları ve mükemmel bir spor salonuna sahiptir. Ayrıca öğrencilerimizin beslenme ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere kantin mevcuttur.

Okulumuz kısa bir geçmişe sahip olmakla beraber, sosyal etkinlikleri ve başarılarıyla Merzifon’umuzun ve ilimizin övünç duyacağı kurumlar arasında ayrıcalıklı bir konum edinmiştir.

Hedefimiz

Bu öğretim yılında da Üniversite giriş sınavındaki başarımızın korunması ve arttırılması.

Vizyonumuz

İçinde yaşanılan zamanın gereklerine göre değil, gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını bilerek ona göre hazırlıklarını yapan, yaşanılan zamanın da bütün teknik ve teknolojik gelişmelerini bünyesine nüfuz ettiren, aynı zamanda da sevgi ve hoşgörü iklimini soluklayan, herkesle diyaloğa açık, his ve düşüncelerini ifade edebilen insanlığın temsilcileri.

Misyonumuz

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaçları doğrultusunda okulumuz bünyesinde öğrenim gören herkesi Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini ve tüm insanlığı seven; kendi öz benliğini ve kabiliyetlerini bilerek bunları milletinin hizmetinde kullanmayı hedefleyen; bedenen, zihnen ve ahlaken yüksek seviyeli insanlar yetiştirmektir

Bu Sayfayı Paylaş