Alparslan İlköğretim Okulu Kulu Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Alparslan İlköğretim Okulu Kulu Konya konusu Alparslan İlköğretim Okulu Kulu Konya

Alparslan İlköğretim Okulu Konya Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alparslan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alparslan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alparslan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alparslan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Alparslan İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz ismini Büyük Selçuklu Sultanı Alparslandan almıştır. Okulumuz 27.08.1991 tarih ve 315/28926 sayılı İl Milli Eğitim Müdürlüğü?nün teklifi ve 21.08.1991 tarihli Konya Valisi İhsan DEDE?nin olurlarıyla Ekim 1991 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.4306 sayılı kanun gereğince zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılmasıyla birlikte sınıf ihtiyacının karşılanması için 1998-1999 eğitim-öğretim yılı sonunda 1 kat ilavesiyle 13 derslik sayısına ulaşmış ve ikili eğitime son verilerek 1999-2000 eğitim öğretim yılında normal eğitime geçilmiştir.Okulumuz 5000.08 m² bir alan üzerinde kurulmuştur. Bu alanın mülkiyeti hazineye ait iken Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü?nün 06.10.2003 tarih ve 702.1 / 11630 sayılı yazısıyla mülkiyeti Milli Eğitim Bakanlığı (İlköğretim Genel Müdürlüğü ) adına tahsis edilmiştir. 1995-1996 öğretim yılı içerisinde okulun istinat duvarı okul aile birliğinin çalışmaları sonucu yapılmıştır.

Alparslan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ALPARSLAN İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ALPARSLAN MAHALLESİ AŞIK VEYSEL SOKAK
    Telefon Numarası: 3326413238
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi: kulualparslanio@hotmail.com
    Web Adresi: - http://www.kulualparslanio.meb.k12.tr/

Alparslan İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Nisan 2015