Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 16 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Hakkında - Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Bilgileri

ALİ RIZA ALTINTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuz 1975 yılında Sütçüler-Yedikuyular İlkokulu adıyla ,Kemal AKBIYIK tarafından bağışlanan 6 dekarlık arsada Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan 5 derslikli binada hizmete açıldı. Daha sonra Ali Rıza Altıntaş'ın yeniden inşa etmesiyle okulun adı Ali Rıza Altıntaş olarak değiştirildi.

Ali Rıza Altıntaş'ın Hayatı

Antalya ilinin Akseki ilçesinin Alan köyünde 12 Aralık 1933 yılında doğdu. Babası Mehmet Reşit ALTINTAŞ, annesi ise Hatice ALTINTAŞ'tır. Fakir bir ailenin oğlu olan Ali Rıza bey Çocukluk yıllarını yokluk içinde geçirdi. 4 yaşındayken babasını kaybeden Ali Rıza Bey'in geçimini annesi sağlıyordu. Köyün ileri gelen ailelerin yanında çalışarak evin geçimin sürdürdü. Ali Rıza ALTINTAŞ'ta küçük yaşta simit satmaya başlayarak eve katkıda bulundu.Okul yıllarında geçen başarılı dönemin ardından öğretmen oldu. Doğu bölgelerinde görev yaptı. Urfa-Siverek, Diyarbakır gibi şehirlerde görev yaparak memuriyetini Antalya da tamamladı. Hep bir okul kurma hayali olan Ali Rıza Altıntaş'ın bu hayali bu okulu yaptırmakla gerçek oldu

Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ALİRIZA ALTINTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: SÜTÇÜLER MAH.6532 SOK.N:1

Telefon Numarası: 2423250085

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş