Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Konya Çumra

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Konya Çumra konusu Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtım - Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu İletişim

Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Konya Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuza ait binalarımızdan 2 numaralı binamız 1946 yılında Köy sanat okulları olarak
    yapılmış 1958 yılında ise ilkokul binası olarak 3 numaralı bina yapılmış ve aynı yıl iki bina
    Alibeyhüyüğü ilkokulu olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1973 yılında Alibeyhüyüğü İlkokulu
    Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlkokulu olarak isim değiştirmiştir. 2. kademe ortaokul olarak 1969‐
    1970 Eğitim Öğretim döneminde Cumhuriyet meydanındaki binada Alibeyhüyüğü ortaokulu
    olarak açılmıştır. İlköğretim uygulamasına 1990‐1991 öğretim yılında Cumhuriyet İlköğretim
    okulu adı ile geçmiştir.Okulun ismi ilkokulun isminden alınmıştır. Şu anki mevcut binamız 2000
    yılında eğitim öğretime başlamış bodrum katı hariç 2 katlı betonarmedir. 650 metrekare okul
    binamız 11bin metre okul bahçe alanımızın genişliğidir. 16 öğretmen 221öğrenci ile eğitim
    öğretime devam etmektedir. Konferans salonumuz, bilgisayar labaratuvarı, fen labaratuvarı
    mevcuttur. 2. kademede branş derslikuygulaması yapılmaktadır.

Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ALİBEYHÜYÜĞÜ CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Alibeyhüyüğü Cumhuriyet ilköğretim Okulu
    Telefon Numarası: 3324421456
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -

Alibeyhüyüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş