Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir konusu Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Biz… bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak onları bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Biz öğrencilerimizin Milli Eğitimin Genel Amaçları ve Temel ilkeleri doğrultusunda yetiştirilmesi, her şartta başarıyı elde edebilecek özgüveni kendisinde gören ve buna göre davranabilen, Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için varız.

Biz öğrencilerimiz ve çalışanlarımızın her zaman ve her yerde yeter düzeyde iletişim kurma becerisi gösterebilen, sağlıklı ve mantıklı çözümler üretmek için bilimsem bilgiden yararlanmasını bilen ve kullanan, 21. yüzyılın değişen şartlarına ayak uydurabilecek, ekip çalışmasına inanmış, ülke çıkarlarını her şeyin üstünde tutan, başarıyı daima ekip çalışmasında gören, bir sonraki eğitim için kendisini hazırlamış öğrenciler ile üstün nitelikli personelin geliştirilmesi asıl işimizi oluşturmaktadır.

İstiyoruz ki…
    Okulumuzda , öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.

İstiyoruz ki…
    Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için gerekli azami şartların sağlandığını bilsin. İstedikleri zaman gelip öğrenme ortamlarını görsün.

İstiyoruz ki…
    Okulumuzda, hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmanın önemini anlasın.

İstiyoruz ki…
    Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

İstiyoruz ki…

Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın…

Akcapınar İlköğretim Okulu Tarihçesi

Okulumuz 1999-2000 eğitim öğretim yılında 350 öğrenci ve 12 dersliği ile bulunduğu mahalleden dolayı "Yenimahalle İlköğretim Okulu" olarak eğitim öğretime başlamıştır.

2000-2001 eğitim öğretim yılında İstiklal, Abdülvahit Sağlam, Gazi ve Cumhuriyet ilköğretim okullarından öğrenci alarak yaklaşık 500 öğrenci ile ikili öğretime geçmiştir.

2003 yılında okulun adı Ayvalık`ın kurtuluşunda ilk kurşunu atan Yarbay Ali Çetinkaya`nın anısına Ayvalık Belediyesi ve İlçe Milli Eğitimin önerileri ile "Ali çetinkaya İlköğretim Okulu" olarak değiştirilmiştir.

2006-2007 eğitim öğretim yılında ek bina inşaatına başlanmış, devlet millet işbirliği ile 12 yeni derslik 2007-2008 eğitim öğretim yılında bitirilerek ikinci döneminde faaliyete geçmiştir. Yeni dersliklerin faaliyete girmesi ile tekli öğretime Şubat 2008 tarihinde geçilmiştir.

Okulumuzda 700 öğrenci ve 30 öğretmen kadrosu bulunmaktadır. Ana sınıfı ile beraber 25 derslik ile tekli olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Akcapınar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu
    Adresi: Yeni Mahalle Ayvalık Balıkesir
    Telefon Numarası: 2663123585
    Faks Numarası: 2663121646
    E-mail Adresi: 817087@meb.k12.tr
    Web Adresi: Ali Çetinkaya İlköğretim Okulu

Akcapınar İlköğretim Okulu Resimleri

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş