Alıcık İlköğretim Okulu Merzifon Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Alıcık İlköğretim Okulu Merzifon Amasya konusu Alıcık İlköğretim Okulu Tanıtımı - Alıcık İlköğretim Okulu Hakkında - Alıcık İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Merzifon'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Alıcık İlköğretim Okulu Bilgileri - Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında

ALICIK İLKÖĞRETİM OKULU

1930 yılında tek ders ve tek öğretmenle Eğitim-öğretime açılmıştır. Bu okulda eğitim süresi 3 yıl idi.1932 yılında eski bina karşısına, eski karakol binasının yerine yeni bir bina yapılmış ve okulun derslik sayısı 3'e, eğitim süresi ise 5 yıla çıkarılmıştır.

1973 yılında ihtiyaç nedeniyle okulun ortaokul kısmı açılarak, köyün girişine-yeni bir bina ya-pılmıştır. Okul binasının bir kısmı lojman olarak yapılmış ve kullanılmıştır.1997 yılında ortaokul binasının yanına 2 katlı 10 derslikli bir bina yapılmıştır. 1997 yılında da zorunlu 8 yıllık eğitim nedeniyle okulun ortaokul ve ilkokul kısmı birleşerek "Alıcık İlk Öğretim Okulu"na dönüştürülmüştür.

1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında taşımalı ilk öğretim okulu olarak faaliyetine devam etmek-tedir. Bulak Köyü, Demirpınar Köyü, Diphacı Köyü, Elmayolu Köyü, Eymir Köyü, Hanköy, Karcakaya Köyü, Koç Köyü ve Küçükçay köyü olmak üzere toplam 9 köyden taşımalı sistem yo-luyla bu okula öğrenci gelmektedir.

Okul A ve B blok olmak üzere İki aynı binadan oluşmaktadır. 11 derslik, l ana sınıfı, l öğret-menler odası, 2 idari kısma ait oda, l kütüphane, l fen laboratuarı, l iş eğitimi odası, 2 spor odası,1 teknoloji odası, l hizmetli odası ve yemekhane mevcuttur.

6 sınıf öğretmeni, 9 branş öğretmeni, l ana sınıfı öğretmem, 2 idari öğretmen ve 1 hizmetli ol-mak üzere toplam 17 öğretmeni ve 1hizmetlisi ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Öğrenci sayısı;

1998-1999 eğitim-öğretim yılında 280,
    1999-2000 eğitim-öğretim yılında 315,
    2000-2001 eğitim-öğretim yılında 285,
    2001-2002 eğitim-öğretim yılında 276,
    2002-2003 eğitim-öğretim yılında 254,
    2003-2004 eğitim-öğretim yılında 243,
    2004-2005 eğitim-öğretim yılında 233,
    2005-2006 eğitim-öğretim yılında 235,
    2006-2007 eğitim-öğretim yılında 240'öğrenciyle Eğitim-Öğretime devam etmektedir

Öğrenci sayısında sürekli iniş-çıkışlar yaşanmakla birlikte son yıllarda gözle görünür bir düşme olmuştur. Nedeni ise dışarıya göç (iş değişikliği, işsizlik), ekonomik durum, aile plan-lamasındaki bilinçli yapılanmadır.
    Okul tam gün eğitim yapmaktadır.

OKULUN SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERİ

-Okulun futbol, basketbol, masa tenisi, satranç, voleybol takımları bulunmaktadır.
    - Her yıl düzenli olarak: yıl boyunca yapılan resim çalışmaları sergilenmektedir.
    - Bilgi yarışmaları ve sınıflar arası basketbol, futbol, satranç turnuvaları düzenlenmektedir.

Alıcık İlköğretim Okulu Amasya Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alıcık İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alıcık İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alıcık İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alıcık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum:
    Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ALICIK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Alıcık Köyü Merzifon - Amasya

Telefon Numarası: 3585956002

Faks Numarası:
    3585956002

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi :
    Alıcık İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz