Akdurak İlköğretim Okulu Besni Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Akdurak İlköğretim Okulu Besni Adıyaman konusu Akdurak İlköğretim Okulu Hakkında - Akdurak İlköğretim Okulu Tanıtım - Akdurak İlköğretim Okulu Resimleri - Akdurak İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

Okulumuz Hakkında Kısa Bilgiler...

Okulumuz 1968 yılında 1 derslik 1 lojmandan oluşan binasıyla "Akdurak Köyü İlkokulu" adıyla eğitim-öğretime açılmıştır. 1984 yılında 1 derslik ve bir lojman daha yapılarak anaokulu açılmıştır. Anaokulu olarak açılan bu bina daha sonra ilkokul binasına dahil edildi ve eğitim-öğretime bu şekilde devam etti. 1997 yılında 8 yıllık zorunlu eğitime geçilmesiyle, Akdurak Ortaokulu olarak faaliyet gösteren bina da okulumuza dahil edilerek "Akdurak ilköğretim Okulu" adıyla eğitim vermeye devam etmiştir. Okulumuz toplam 3 binadan oluşmaktadır. Birinci kademeyi oluşturan iki bina köy yerleşkesi içerisinde yer alırken; ikinci kademeyi oluşturan bina ise köy yerleşkesi dışında olup birinci kademeye 350 metre uzaklıktadır. İkinci kademe binamızda okul kütüphanesi bulunmaktadır. Okulumuzda şu anda 5 derslik bulunmaktadır. Bu dersliklerde 104 öğrenci eğitim ve öğretime 10 öğretmen ve 1 yöneticiyle devam etmektedir ve toplam 9 şubeden oluşmaktadır.

Akdurak İlköğretim Okulu Adıyaman Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Akdurak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Akdurak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Akdurak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Akdurak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: AKDURAK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Akdurak Köyü No:51/1

Telefon Numarası: 4163332001

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/02/02/626129/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsini
    z

Bu Sayfayı Paylaş