Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 9 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Manavgat Meslek Yüksekokulu iletişim - Manavgat Meslek Yüksekokulu tarihçe - myo - Manavgat myo - meslek yüksek okulları - akdeniz üniversitesi myo

Tarihçe

İlk adım Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Manavgat Yükseköğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Vakfı arasında, 18.01.2002 tarihinde imzalanan protokol ile atılmıştır...

İlk adım Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Manavgat Yükseköğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Vakfı arasında, 18.01.2002 tarihinde imzalanan protokol ile atılmıştır. 18.000 m2‘lik bir alan üzerinde 2002 yılında yapımına başlanan Yüksekokul hizmet binası, 2004 yılında tamamlanmıştır. Prof. Dr. Ali ERDOĞAN’IN kurucu müdür olarak atanması ile kuruluş çalışmaları ivme kazanan Yüksekokul’da, 4 öğretim elemanı daha göreve başlamış ve 2004-2005 Öğretim Döneminde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği ve Muhasebe Programlarına 40’ar öğrenci alınmak suretiyle eğitim ve öğretime başlanmıştır. 2005-2006 Eğitim-Öğretim Döneminde açılan Turizm ve Otel İşletmeciliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ve İşletme programlarına alınan öğrencilerle birlikte, öğrenci sayısı 263’e yükselmiştir. 2009-2010 Eğitim-Öğretim Döneminde ise 6 örgün, 4 ikinci öğretim programı ile öğrenci sayımız 1200'ü bulmuştur. Göreceli olarak birebir eğitim anlayışını benimseyerek Ulu Önder Atatürk'ün ilkelerine bağlı kalarak yüksek, kaliteli eğitim anlayışı ile eğitim ve öğretim politikasını benimsemektedir. Bu çerçevede her zaman ileriye dönük çalışmaları devam edecektir. Gençlerimize çağımızın getirdiği tüm teknolojik yenilikleri zaman kaybetmeden uygulaması ile göstermek üzerimize düşen bir görevdir.

iktisadi ve İdari Programlar

Manavgat Meslek Yüksek Okulunda eğitimi verilen iktisadi ve idari programlar arasında:

* Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
    * Turizm ve Seyahat Hizmetleri
    * İşletme Yönetimi
    * Otel İşletmeciliği
    * Pazarlama

programları ve bu programlara ait (Aşçılık Hariç) ikinci öğretim eğitimi bulunmaktadır.
    teknik programlar manavgat meslek yüksek okulu
    Teknik Programlar

Manavgat Meslek Yüksek Okulunda eğitimi verilen teknik programlar arasında:

* Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama
    * Aşçılık

programı ve ikinci öğretimi bulunmaktadır.

Adres1 : Emek Mah. 3049 Sok.
    Adres2 : Manavgat / ANTALYA
    Posta Kodu : 07600
    Telefon : 0 242 743 35 00 - 743 35 01
    Faks : 0 242 743 35 02

Manavgat MYO

Bu Sayfayı Paylaş