Akıncılar Köyü Vize Kırklareli

'Kırklareli Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 6 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Akıncılar Köyü Vize Kırklareli konusu Vize Akıncılar Köyü Bilgileri - Akıncılar Köyü Hakkında - Akıncılar Köyü Tanıtımı - Akıncılar Köyü Resimleri

Akıncılar, Kırklareli Vize ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: VİZE

İl:KIRKLARELİ

İle Uzaklığı:73 km

İlçeye Uzaklığı:17 km

Rakım:140 m

Nüfus:

2000:550
    1997:0

Tarihi

Akıncılar çok eski bir geçmişe sahip ve osmanlı zamanında günümüze ulaşmış en köklü köydür

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Kırklareli iline 73 km, Vize ilçesine 17 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Trakya Karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

2009 yılı mart ayı seçimlerini akıncılar taihinde görülmemiş birfarkla kazanan MUHTAR HALİL ERGENE ve 1 ci aza şaban çetin 2 çi aza ercan yurdagül 3cü aza kemalettin altan 4cü aza halim can VE TÜM EYETİ kutluyorum görevinde başarılar diliyorum Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: : Yakup FİLİZ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 3284133
    Cep Telefonu: 05353755275

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş