Akıllı Durak İle İlgili Proje Ödevi

'Eğitim Videoları & Flash ve Slaytları' forumunda SeLeN tarafından 12 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Akıllı Durak İle İlgili Proje Ödevi konusu Akıllı Durak Projesi - Fen Ve Teknoloji Proje Konuları - Teknoloji Tasarım Akıllı Durak - Teknoloji Tasarım Proje - 6. Sınıf Akıllı Durak Proje Konusu

Proje Adı: Akıllı Durak

Proje Kategorisi: ilkogretim_6_8

Proje Amacı:
    Durakta bekleyen insanların, özellikle yaşlı ve engelli insanların hayatını kolaylaştırmak.

Proje Hedefleri:
    -Durağa otobüs beklemek için çok geç veya çok erken saatlerde gelen insanların dikkatlerini çekerek zaman kaybetmemelerini sağlamak.
    -Yaşlı ve engelli vatandaşlara durakta yardım edecek kimse olmadığında yardımcı olunması

Proje Tanıtımı:
    Projenin ilk kısmında önce otobüslere ve duraklara birbirini tanımlayabilen sensörlerin koyulması gereklidir. Örneğin 1 numaralı güzergahtan giden otobüs durağa yaklaştığında bunu tanıyan duraktaki diğer sensör sistemi harekete geçirecektir. Böylece insanlara daha otobüs durağa gelmeden otobüsün yaklaştığını haber vererek onlara hazır olmalarını bildirmektedir.Duraktaki simgesel civciv hangi otobüsün yaklaştığını güzergahını ve numarası ile birlikte sesli olarak haber verirken, duraktaki ekrandan da yazılı olarak öğrenilebilecektir.

Proje Özeti:
    Özet olarak sistem herhangi bir otobüs durağa yaklaştığında duraktaki insanlara erken bildirme görevini üstlenmektedir.Bu işlemle hem yaşlı, hem duyma engelli, hem görme engelli hem de diğer vatandaşlara da zaman kaybetmemeleri açısından büyük kolaylık sağlayacağından çok yararlı bir proje olduğunu düşünmekteyim.

PROJE OKUL BİLGİLERİ
    Ülke: Türkiye
    İl: Izmir
    İlçe: Buca
    Okul: Buca Mimar Kemalettin İlköğretim Okulu
    Öğretmen: Ayşen Ernamlı
    Branş:
    Öğrenci: Gülşah Çolak -
    Sınıf: 06 -

PROJE RESMİ BULUNMAMAKTADIR..

Bu Sayfayı Paylaş