Akçayol Köyü Beytüşşebap Şırnak

'Şırnak Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Akçayol Köyü Beytüşşebap Şırnak konusu akçayol köyü bilgileri - akçayol köyü tanıtım - akçayol köyü resimleri

Akçayol köyü, Şırnak ilinin Beytüşşebap ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köy 25 yıldır teröre karış mücadel etmiş ve ve 20 yıldır köy kurulmuş birlik ve berebarilk 25 yıldır bozulmayan bir köy tek bir vatan diyorlar

Kültür

misafir perverlikğe çok önem verlmekte her evde yanlızca misaf oda , bulunmakta. Yazın kuzu kırp festival yaylalarda yaplırherke bir kuzu kesip türlü yemekler yapılıp eylenirler balı da meşurdur

Coğrafya

Şırnak iline 12km, Beytüşşebap ilçesine 5 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır.fakat taşımalı eğitim orta mahallede vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.ayriyetten köyümüzde turccell şebekesi ve internette vardır. ve eski köyümüz olan hırameden beş tane menfez acilen yapılmaktadır.ve köyümüzde sulama kanalımız yoktur. köyde internet şebekesi vardır

kaynak/ yerel net / vikipedi / özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş