Akçaabat Anadolu Öğretmen Lisesi Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Akçaabat Anadolu Öğretmen Lisesi Akçaabat Trabzon konusu Akçaabat Anadolu Öğretmen Lisesi Hakkında - Akçaabat Anadolu Öğretmen Lisesi Tanıtımı - Akçaabat Anadolu Öğretmen Lisesi Erişim Bilgileri - Akçaabat Anadolu Öğretmen Lisesi Resimleri

Ares : Çolaklı mah. Adnan Menderes cad. No :8 Akçaabat /TRABZON

Tel : 0462 228 7895

Fax : 0462 228 78 95

E-Mail :
    971073@meb.k12.tr

Tarihçe

Okulumuz 18/06/2010 tarih ve B.08.O.ÖG.0.13.02.01/115/2253 sayılı bakanlık oluru ile açılmış ve 2009/2010 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini almış yeni bir okuldur. Bakanlık olurunda okulumuzun binası yapılıncaya kadar Yıldızlı Toki İlköğretim Okulu binasında açılması uygun görülmesine rağmen sonra değiştirilerek 12 dersliği bulunan şu andaki mevcut müstakil binasında açılmasına karar verilmiştir.

Okulumuzun kurucu müdürü Akçaabat Lisesi müdür yardımcısı Salih KAZANCIOĞLU’dur. 2009/2010 eğitim öğretim yılına iki şube toplam 60 öğrenci ile başlamıştır. Şubat 2010’da okulumuzun asil kadroları atanmıştır. Zekeriya ABANOZOĞLU okul müdürü olmuştur.

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimize öğretmenlik ruhunu aşılayarak, yol gösteren, yüreklendiren, yardım eden ve örnek olan öğretmenler yetiştirmek, öğretim düzeyinde genel kültür vermek, ülke kalkınmasına maddi ve manevi katkıda bulunma bilinci ve gücünü kazandırmak.

VİZYONUMUZ

Sahip olduğumuz değerler, yetenekler ve özlemlerimizle evrensel düşünebilen ve yerel yaşayabilen öncü bir okul olmak.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş