Airties modeme şifre koymak

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 21 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Airties modeme şifre koymak konusu bn airties rt-206 kablosuz modeminde 192.168.2.1 i daha önceden grdim ve şifre koymayı unuttum ve şimdi kablosuz kullanıyorum faturamın yüksek gelmesinden de korkarak sizden yardım istiyorum bunu nasıl düzeltirim nasıl şifre koyarım .....!!!!

şimdiden teşekkürler..

2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Kablosuz özelliğe şifre koymak

1-Öncelikle tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazıyoruz

.[​IMG]

2-Solda kablosuz kısmını tıklayıp WPA'yı seçiyoruz

.[​IMG]

3-Paylaşılan şifre kısmına 8 ile 36 karakter arasında bir şifre giriyoruz girdiğimiz şifreyi bir kağıda not alıyoruz ve ayarları kaydet diyoruz

.[​IMG]
    .

4-tekrar solda güvenlik kısmına tıklıyoruz ve izin verilen şifreleme tipine sadece wpa seçip ayarları kaydediyoruz

.[​IMG]
    .

Bundan sonra kablosuz ağda sunucumuz şifreli görünecektir...

Not:Airties modemlerde wpa türü güvenlik koyduğumuzda kablosuz olarak bağlanan pc'lerin hattan kopma durumu oluyormuş o zaman aynı yöntemi wep şifreleme için kullanın sorun ortadan kalkar

wep şifre koymak için

1-WPA 'yı seçtiğimiz gibi WEP'i seçiyoruz ve şifre 1 kısmına eğer wep modunda 64bit seçili ise 10 haneli 128bit seçili ise 26 haneli olan işifremizi giriyoruz diğer yerlere dokunmadan ayarları kaydet diyoruz
    .[​IMG]
    .

2-Daha sonra tekrar güvenlik kısmına gelip şifreleme tipini sadece WEP olarak değiştiriyoruz ve ayarları kaydet diyoruz bundan sonra kablosuz ağda WEP güvenlik sistemini kullanıyor olacağız

.e[​IMG]

Bu Sayfayı Paylaş