Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu Merkez Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu Merkez Ağrı konusu Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu Hakkında - Ahmet Alagöz İlköğretim OkuluTanıtım - Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu Resimleri - Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

OKULUN TARİHÇESİ: OKULUMUZ, AŞKALE KÖYÜ İLKOKULU OLARAK 1948 YILINDA EĞİTİM-ÖĞRETİME BAŞLAMIŞTIR. 1986 YILINDA OKUL BÜNYESİNDE ORTAOKUL KISMI AÇILMIŞTIR. 1997 YILINA KADAR DEVAM EDEN OKULUMUZ DAHA SONRA TÜRKİYE GENELİNDE YAYGINLAŞAN VE İLKOKULUN 8 YILA ÇIKARTILMASI İLE AŞKA KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK EĞİTİM-ÖĞRETİM FAALİYETLERİNE DEVAM ETMİŞTİR. HAYIRSEVER AHMET ALAGÖZ ADINA OĞLU KEMAL ALAGÖZ TARAFINDAN 550 M2 ALAN ÜZERİNDE İNŞAA EDİLEN 12 DERSLİKLİ OKUL YAPILMIŞ OLUP, 2007 YILINDA DA İLGİLİ KİŞİNİN ADI VERİLMİŞTİR. OKULUMUZ TAM GÜN VE KARMA OLARAK EĞİTİM-ÖĞRETİM YAPMAKTADIR. OKULUMUZDA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE SATRANÇ DERSLERİ SEÇMELİ OLARAK OKUTULMAKTADIR. OKULUMUZ MERKEZ İLÇENİN ESKİ OKULLARINDAN OLUP MERKEZE 7 KM UZAKLIKTADIR. OKULUMUZA İSMİ VERİLEN AHMET ALAGÖZ 1929’DA AĞRI MERKEZ AŞKALE KÖYÜNDE DOĞDU BABASINI ADI, HASAN ANNESİNİN ADI İSE KADİFE HANIMDIR. İLKĞRENİMİNİ AĞRI MERKEZ AŞKALE KÖYÜNDE OKUDU, 1. DEVRENİN İKİNCİ KADEMESİNİ DE AĞRI MERKEZ CUMHURİYET İLKOKULUNDA TAMAMLADI. 1950 YILINDA ASKERLİĞİNİ KOMŞU İL OLAN ERZURUMD’DA YAPTI. 1952 YILINDA ASKERLİĞİNİ BİTİREREK AĞRI’DA TİCARET HAYATINA ATILDI. 1976 YILINDA İSTANBUL’A AİLECE TAŞINDILAR ORDA DA TİCARET HAYATINA DEVAM ETTİ. 1988 YILINDA EBEDİ HAYATA İNTİKAL ETTİ. NA’ŞI TOPKAPI MEZAR ANITI’NIN YANINA DEFNEDİLDİ. ..
    Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu Ağrı Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: AHMET ALAGÖZ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Aşkale Köyü

Telefon Numarası: 4722251113

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi :
    Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş