Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi konusu ]Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi

Tarihçe

Teknik Eğitim Fakültesi 1992 yılında çıkan 9837 sayılı kanunla kurulmuş ve 1993 yılında Yapı Öğretmenliği bölümüne öğrenci alınmıştır. 1994 yılından itibaren Metal Öğretmenliği programına da öğrenci alan fakülte, buna ek olarak; ilk kez 2000-2001 öğretim yılında öğrenci alan Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği ve ilk öğrencilerini 2003-2004 öğretim yılında alan Otomotiv Öğretmenliği bölümleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluşundan itibaren İzmir yolu üzerinde bulunan Ali Çetinkaya Kampusünde yer alan fakülte 2000-2001 öğretim yılında Ahmet Necdet Sezer Kampusüne taşınmıştır. Öğretime bu kampuste yeni ve modern dersliklerde devam edilmektedir.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Ulaşım Hizmetleri

Önemli kara ve demiryollarının kesişme noktasında yer alan ve coğrafi konum olarak birçok bölgeyi birleştiren özelliği nedeniyle ulaşım kolaydır. İlimizin bazı önemli şehirlere uzaklığı şöyledir : İstanbul-Afyonkarahisar arası 457 km. (Otobüsle yaklaşık 6 saat), Ankara-Afyonkarahisar arası 257 km. (Otobüsle yaklaşık 3 saat), İzmir-Afyonkarahisar arası 325 km. (Otobüsle yaklaşık 5 saat), Antalya-Afyonkarahisar arası 287 km. (Otobüsle yaklaşık 3.5 saat). Ayrıca yurdumuzun birçok ilinden Afyonkarahisar'a trenle de ulaşılabilmektedir. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin bulunduğu kampuslere şehir merkezinden düzenli olarak özel halk otobüsleri ve minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Ayrıca üniversitemizde üniversitelerimiz arasında ilk ve tek olan "Öğrenci Kampus Acil Yardım Servisi" hizmeti de verilmektedir. Servis, üniversitemizin Afyonkarahisar il merkezindeki kampuslerinde öğrenim gören ve derslerinin olağan dışı saatlere sarkması nedeniyle hiçbir ulaşım hizmetinden yararlanma şansı kalmayıp kampuslerde mahsur kalan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Bu hizmetten, barındıkları yerde sağlık nedeniyle acil ulaşım aracına ihtiyaç duyan öğrencilerimiz de yararlanabilmektedir. Servis, haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Bu servis kapsamında Ahmet Necdet Sezer Kampusünde bir binek aracı ve şoför hazır bulundurulmaktadır.

Ahmet Necdet Sezer Kampusü 1. Eğitim Binası -Gazlıgöl Yolu 03200-AFYONKARAHİSAR
    Tel: 0 272 228 13 11
    Fax: 0 272 228 13 19
    E-Mail: tef@aku.edu.tr
    http://www.tef.aku.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş