Afrika Atasözleri

'Atasözleri & Deyimler' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 8 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Afrika Atasözleri konusu AFRİKA ATASÖZLERİ

Anne,babasını yitirmiş yetim ve öksüzler ne ise Afrikayı’ da öyle bildim Afrika,dünyanın yetim ve öksüz çocuğudur Beyaz adam tarafından köleleştirilmiş,sömürülmüş, itilmiş,satılmış hep Varlıkları ve zenginlikleri çalınmış mazlum insanlardır Afrikalılar Kara olan Afrika’nın insanları değil,kalpleri ve vicdanları kararmış sözde medeni olan beyaz insanlardırBeyaz adam önce aç bırakmış Afrikalıyı,şimdi de açlığın edebiyatını yapıyorAfrikalının bedeni acıktıkça beyaz adamın ruhu acıkmışYedikçe acıkmış sözde medeniyet Çaldıkça artmış içinde ki boşluk Afrika’nın güzel insanları güzel söylemiş: Kimse bu günkü üstünlüğüne,gücüne güvenmemeli.

1-Sular yükseldikçe balıklar karıncaları yer,sular çekildikçe de karıncalar balıkları yer Kimse bu günkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli Çünkü, kimin,kimi yiyeceğine,suyun akışı karar verir. (AFRİKA ATASÖZÜ)
    2-Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır,en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini; yoksa öleceğini bilir Afrika’da her sabah bir aslan uyanır,en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa aç kalacağını bilir Aslan yada ceylan olmanızın bir önemi yoktur. Yeter ki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin.( AFRİKA SÖZÜ)
    3-Gerçek dostu iki elinizle birden tutun. (NİJERYA ATASÖZÜ)
    4-Aşkın tokadı üzüm gibi tatlıdır.( MISIR ATASÖZÜ)
    5-Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı Biz onu çocuklarımızdan ödünç aldık. (AFRİKA ATASÖZÜ)

Bu Sayfayı Paylaş